UWAGA!

PKS nie lubi niepowodzeń

 
Elbląg, PKS nie lubi niepowodzeń

Elbląska Dyrekcja PKS przyzwyczajona jest do sukcesów we wszystkich dziedzinach pracy usługowej - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 23 czerwca 1965 roku.

Stąd zaskoczył nas pewien objaw niezadowolenia, mimo że półroczny plan wpływów, według wstępnych danych, wyniesie ok. 110 proc. planowanych kwot. Działalność PKS rozwija się w trzech kierunkach: przewozów towarów, spedycji i przewozów osobowych. Przewozy towarowe wykazują stałą tendencję zwyżkową. W ub. roku przewieziono 810 tys. ton, w tym roku, za półrocze 500 ton, a przecież główne nasilenie przewozów przypada na okres jesienny. Usługi spedycyjne zgodnie z planem utrzymane są mniej więcej na poziomie ubiegłego roku.
       Tajemnica dotyczy przewozów osobowych. Plan przewozu został za półrocze przekroczony o 300 tys. pasażerów, plan wpływów wykonany w 101 proc., a mimo to nie osiągnięto planowanej akumulacji. Okazuje się, że zmieniła się struktura przewozów. Zwiększyła się znacznie ilość biletów miesięcznych i przewozów na krótkich trasach. Dyrekcja nie opuszcza jednak rąk. Struktura strukturą, ale jest nadzieja odbicia sobie niedoborów na przewozach turystów na długich trasach.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama