UWAGA!

Planu sierpniowego Zamech nie wykonał

Na niski procent realizacji planu zakładowego wpłynęło przede wszystkim niewykonanie odlewów przez Stalownię, której plan miesięczny wyniósł zaledwie 56,6 proc., informował Dziennik Bałtycki z 6 września 1957 r.

Nie powiodło się załodze „Zamechu” wykonanie planu w sierpniu. Na skutek wielu trudności i przyczyn obiektywnych plan produkcji towarowej wykonany został zaledwie w 89,9 proc., a w asortymencie w 73,5 proc. Najważniejszym nie wykonanym asortymentem są belki bujakowe. Zostało to spowodowane awarią piaskownic i brakiem tlenu nie dostarczonego wskutek uszkodzenia kompresora.
     Nie wszystkie jednak wydziały planu nie wykonały. np. zadowalająco wywiązała się ze swych zadań Odlewnia Żeliwa, wykonując plan w 115 procentach, Łopatkownia – (104 proc.) i Odlewnia Metali Kolorowych (100 procent).
     Na niski procent realizacji planu zakładowego wpłynęło przede wszystkim niewykonanie odlewów przez Stalownię, której plan miesięczny wyniósł zaledwie 56,6 proc. Wydział Mechaniczny swój plan zrealizował z braku odlewów tylko w 48,7 proc., a Wydział Obróbki Okrętowej w 79,1 proc. Plan w 97,4 proc. wykonał Wydział Pieców Martenowskich, który dostarcza stal płynną na odlewy. Powodem był tu również brak tlenu.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zamech , to była szansa dla Elbląga , sprzedany za psi grosz , teraz jest w tym miejscu parę marnych sklepików i parę małyxh firm. Tylko niemcy potrafili coś w tym miescie zrobić , było potęgą. My polacy tylko niszczymy to co tu zastaliśmy , Zamech , Stocznia , Żuławy ..... szkoda słów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    odlewnik(2007-09-06)
  • ZAMECH - historia Elblaga, ale to i nasza historia, naszych rodzin i znajomych. Ileż tam było niezwykłych nazwisk - Zorca
Reklama