UWAGA!

"Plastyk" wykonał roczny plan produkcji

 
Elbląg, "Plastyk" wykonał roczny plan produkcji

 Jak nas informuje prezes spółdzielni "Plastyk" w Elblągu, Antoni Wieczorek, spółdzielnia wykonała z nadwyżką zadania produkcyjne na rok 1965 - czytamy w Głosie Elbląga z 10 grudnia 1965 roku.

30 listopada roczny plan produkcji wykonany został w 111,3 proc. w tym plan produkcji eksportowej w 128,4 proc. Do końca roku bieżącego załoga "Plastyka" wykona dodatkowo produkcję wartości 8 milionów złotych, w tym na eksport wartość 7 milionów złotych. Spółdzielnia "Plastyk" jest najpoważniejszym w kraju zakładem produkującym galanterię skórzaną w większości przeznaczoną na eksport.
(sg)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Antoni Wieczorek człowiek renesansu dzięki któremu zatrudnienie miało mnóstwo elblążan! W "starym" Plastyku, potem "nowym" Garbarnia w Zalewie. Człowiek dzięki któremu powstał kompleks przy Kościuszki założyciel i miłośnik między innymi klubu pięściarskiego. Sponsor balonu dla aeroklubu i wielu inicjatyw. Wyroby Spółdzielni "Plastyk" robione były na cały świat dla renomowanych marek. I nikt nie widzi potrzeby nazwania ulicy ku jego pamięci? Jego nazwisko to symbol sukcesu w każdym przedsięwzięciu za które się zabierał. W encyklopediach zawsze był wpis ". .. .w Elblągu przemysł skórzany. .. ." Łza w oku się kręci. .. .. To były piękne czasy dla ludzi i Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Strażnik.Czasu(2015-12-10)
 • Na ulicy, na której się urodziłem i przeżyłem dzieciństwo mieszkało dwóch znaczących osobników - komendant ubecji i wspomniany powyżej prezes. Obaj, tak zresztą jak ogół wodzów ówczesnych i zawiadujących realem (Orbis, Delikatesy, Peweks etc. .. ) wywodził się z jednej instytucji na dwie litery. W przypadku jednak Pana Wieczorka przerósł on swoich nauczycieli bo doskonale poruszał się w zawiłych interesach bliżej nieznanych koterii miejscowych jak i krajowych i legitymował się autentycznymi osiągnieciami na polu zarówno rozwoju jak i sprzedaży Spółdzielni Plastyk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  AMalejużniekoniecznie(2015-12-10)
 • Dopoki ceny za PRL-u byly konkurencyjne do zachodnich byl wysoki eksport wyrobow Renomy na Zachod. Zapomniano juz chyba o konflikcie Wieczorka z Okonskim, ktory doprowadzil do powstana nowej firmy o nazwie Plastyk. Dzis obie firmy pozostawily po sobie tylko wspomnienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elb2010(2015-12-10)
 • Do elb2010 czy możesz rozwinąć watek o ". .. konflikcie Wieczorka z Okonskim, ktory doprowadzil do powstana nowej firmy o nazwie Plastyk. .. " o której nowej siedzibie Plastyku mówisz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Strażnik.Czasu(2015-12-10)
 • Że załozyciel klubu piesciarskiego to przesadziłes. Sponsor i prezes to jak najbardziej tak.
 • Piszesz chyba o ulicy Prusa.
Reklama