UWAGA!

Pociągi turystyczne Orbisu

Program wycieczek przewiduje zwiedzenie Krakowa i jego najciekawszych zabytków z Wawelem na czele, zwiedzenie Nowej Huty, kopalni soli w Wieliczce, udział w przedstawieniu teatralnym oraz szereg innych atrakcji, informował Głos Elbląga z 11 maja 1962 r.

Z rozpoczęciem sezonu turystycznego, elbląski „Orbis” przystąpił do organizowania wycieczek krajoznawczych dla szkół do najpiękniejszych okolic naszego kraju.
     Aby obniżyć koszty tych imprez, zorganizowane będą specjalne pociągi.
     W dniach 7-8 i 9-10 czerwca br. „Orbis” organizuje pociągi turystyczne do Warszawy. Program wycieczki, której koszt wynosi 290 zł od osoby obejmuje przyjazd w obce strony zradiofonizowanym pociągiem, nocleg w Warszawie, wyżywienie, przejazdy autokarem po stolicy, zwiedzanie Pałacu Kultury, Wilanowa, Łazienek, Stadionu Dziesięciolecia oraz szeregu innych ciekawych obiektów.
     Natomiast w dniach od 11 do 14 i od 15 do 18 czerwca br. organizowane są pociągi turystyczne do Krakowa. Udział w tych imprezach kosztuje 485 zł od osoby. Poza przejazdem w obie strony i noclegami, program wycieczek przewiduje zwiedzenie Krakowa i jego najciekawszych zabytków z Wawelem na czele, zwiedzenie Nowej Huty, kopalni soli w Wieliczce, udział w przedstawieniu teatralnym oraz szereg innych atrakcji. Warto nadmienić, że zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy „ Orbisem” a Ministerstwem Oświaty z grupą 24 dzieci może jechać bezpłatnie i wychowawca.
     Przyjmowanie zgłoszeń na wymienione wycieczki do Warszawy i Krakowa do 10 bm. Należy przy tym wyjaśnić, że w imprezach może uczestniczyć młodzież z terenu miasta i powiatu elbląskiego, malborskiego, kwidzyńskiego i sztumskiego.
     Niewątpliwie, ciekawe i tanie wycieczki kolejowe „ Orbisu” znajdę wielu chętnych amatorów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama