UWAGA!

Pomyślna sytuacja na elbląskim rynku pracy

 Sytuacja na odcinku zatrudnienia kształtuje się obecnie w Elblągu bardzo pomyślnie. W Urzędzie Zatrudnienia figuruje zarejestrowanych zaledwie 36 mężczyzn, z których większość szuka przysłowiowego szczęścia odmawiając nieraz kilkakrotnie przyjęcia etatowej pracy, informował Dziennik Bałtycki z 5 czerwca 1959 r.

 Podobnie notuje się poważny spadek liczby poszukujących pracy kobiet. W rejestrze Urzędu Zatrudnienia znajduje się ogólnie 115 kobiet, poszukujących pracy z czego 96 niewykwalifikowanych i 20 młodocianych.
       Do Urzędu Zatrudnienia napływają jednak codziennie zapotrzebowania tak z elbląskich zakładów pracy, jak i z powiatu.. Już obecnie liczba zapotrzebowań na mężczyzn wynosi około 250 – przeważnie na robotników niewykwalifikowanych do budownictwa oraz fachowców przemysłu metalowego. Zapotrzebowanie na 30 kobiet złożyła Fabryka Przetworów Owocowych w Tolkmicku, a już wkrótce około 50 kobiet będzie mógł przyjąć Zarząd Zieleni Miejskiej i ponad 30 kobiet Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Ponadto dużo wolnych miejsc dla kobiet zgłoszono z Krynicy Morskiej. Tak więc w obecnym okresie letnim w Elblągu wystąpić może nawet brak siły roboczej.
      
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama