UWAGA!

Rajd i atrakcyjna wieczornica

Zapowiadany od dawna Międzyoddziałowy Rajd Pieszy PTTK "Szlakiem Wzgórz Elbląskich", zorganizowany z okazji Miesiąca Przyjaźni, cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość 425 osób, które wzięły w nim udział, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 11 października 1956 r.

Uczestnicy ze wszystkich czterech tras, jakie obejmował rajd, po przejściu wyznaczonych odcinków spotkali się przed muszlą koncertową w Bażantarni, sprzed której wspólnie wyruszono pod Pomnik Wdzięczności przy ul. Agrikola, składając wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy radzieckich.
     Rajd był bardzo przyjemny, ale najprzyjemniejsze było samo zakończenie. W auli Technikum Finansowego zebrali się wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście na atrakcyjnej wieczornicy, na której wręczono nagrody wyróżnionym drużynom. Pierwsze miejsce zajęło bezapelacyjnie Technikum Finansowe w Elblągu, którego uczniowie okazali się najbardziej zdyscyplinowanymi i dobrymi turystami.
     W czasie wieczornicy odbył się także występ artystyczny i ciekawy konkurs "Zgaduj - zgadula" o tematyce turystycznej. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze ale...
     Właśnie to "ale"... spowodowali je, jak zwykle elbląscy chuligani. Za wszelką cenę pragną oni dostać się na każdy wieczorek, każdą zabawę. Chcieli też i tu – a że nie było dla nich miejsca, ponieważ przezornie drzwi były zamknięte - usiłowali chociaż donieść o swej obecności, wrzucając przez okna na środek sali kamienie. Nie byłoby to tak ważne (w Elblągu do tych spraw zdążyliśmy się już przyzwyczaić), gdyby nie fakt, że wystawili oni nienajlepsze świadectwo naszemu miastu wobec turystów z trójmiasta, których także było bardzo dużo. Wstyd było nam wszystkim, że nie umiemy poskromić chuligańskich wybryków pewnej części młodzieży.
     Cała impreza była jednak bardzo przyjemna i można śmiało powiedzieć, że udana. Dobrze byłoby, gdyby podobne rajdy organizować częściej. Oczywiście, Zarząd Okręgowy PTTK powinien pomóc, przekazując na ten cel pewną sumę.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama