UWAGA!

Sami lokatorzy dbać muszą o drobne naprawy mieszkań

Wprowadzony ostatnio do użytku przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Elblągu regulamin porządku domowego zobowiązuje użytkowników mieszkań do szczególnej opieki nad powierzonymi im lokalami - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 września 1961 roku.

Szczególnie na podkreślenie zasługuje fakt uregulowania sprawy drobnych napraw, których koszt często przekraczał dawniej roczne opłaty komornego. Obecnie drobne naprawy wykonywać muszą sami lokatorzy. Warto podkreślić, że w wypadku niemożliwości wykonania niezbędnych napraw przez lokatora może on zlecić odpłatnie ich wykonanie MZBM.
       W stosunku do mieszkańców, powodujących niszczenie lokalu i uchylających się od wykonywania napraw, regulamin przewiduje sankcje karno-administracyjne.
      
       Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
      
      
(a)

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • teraz jest takie samo g. .. o, Nowaczyk odejdź. .. .. jestes nic wart
 • croll - co ty masz za drobne naprawy w swoim domu, skoro przewyzszaja one koszty rocznego czynszu? Siekierą chałupę co tydzień demolujesz? Croll - odejdź, malkontencie, skoro ci sie nie podoba.
 • za granicą odświeża się chatę co dwa latawymiana AGD wiadoma sprawa a w Polsce co??? ludzie na czynsz nie mają!!!!!nie wspomnę o wypadzie na wycieczkę do ciepłych krajów???stać was na MALEDIWY pojechać??? Stać was na wymianę auta co drugi rok bo się nudzi!!!!!pytam się!!!!! odp jest prosta NIE !!!!! Więc weźcie widły i rozwalcie ten SEJM I tych darmozjadów co *****pierd*****zą w stołki bo nigdy tego nie będziecie mieli co ja mam będąc za granicą!!!!! życie jest za krótkie aby tak wegetować. .. .wiem coś na ten temat bo sam tak miałem jak byłem w Polsce. .. .Studia nie pomogą !!!!! bez znajomości nikt wam posady za 5tyś nie da!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małysz(2011-09-16)
 • czy wymiana całego pinu kanalizacyjnego to jest drobna naprawa?
 • Do Małysza. Po trzykroć TAK. Stać mnie na samochód po 2 latach, byłem w Egipcie na wczasach, mam ładną willę. Stać mnie na wymianę AGD po 2 latach. Wystarczyło się uczyć, dać innym zarobić. Nigdy nie byłem malkontentem-sam doszedłem do tego, co mam. Nie wystarczy narzekać - trzeba również ruszyć swój mózg i zacząć myśleć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie-malkontent(2011-09-18)
Reklama