UWAGA!

Straż robotnicza

Pierwszym i naczelnym obowiązkiem każdego Polaka jest rozwaga i czujność wobec elementów wrogich naszemu postępowi i odnowienia życia, informował Dziennik Bałtycki z 9 listopada 1956 r.

W obecnym tak trudnym dla naszego kraju okresie, w czasie, kiedy sytuacja międzynarodowa poważnie się zaostrzyła, potrzebna jest zdecydowana postawa klasy robotniczej, która potrafi twardo i nieugięcie bronić utrwalenia naszych zdobyczy i naszej suwerenności oraz spokoju i porządku publicznego.
     Nie uwolniliśmy się jeszcze od wszelkiego rodzaju warcholstwa, chuligaństwa i wrogich wystąpień przeciwko temu co nowe i śmiałe. Są jeszcze wśród nas ludzie wsteczni i uparci.
     Pierwszym i naczelnym obowiązkiem każdego Polaka jest rozwaga i czujność wobec elementów wrogich naszemu postępowi i odnowienia życia.
     Komitet Zakładowy PZPR przy Zakładach Mechanicznych w Elblągu wydał do załogi odezwę, wzywającą robotników i inteligencję pracującą do przejęcia inicjatywy w swoje ręce. Odezwa wzywa młodzież do zgłaszania się w szeregi tzw. straży robotniczej, której zadaniem ma być strzeżenie zakładu przed wybrykami chuligańskimi i przeciw wszelkim przejawom kołtunerii, usiłującej rozpętać awantury i siać zamęt wśród robotników.
     "Kto pragnie spokoju w zakładzie, w naszym mieście - głosi odezwa - proszony jest o zgłaszanie się do straży robotniczej".
     W odpowiedzi na wezwanie KZ, członkowie koła ZMP przy biurze konstrukcyjnym wyrazili chęć wstąpienia do straży robotniczej oraz wezwali całą młodzież "Zamechu" do tworzenia podobnych grup straży.
     Patriotyczna postawa młodych konstruktorów znajduje szeroki odzew wśród pozostałej młodzieży gwarantując ludziom pracy spokojne wypełnianie swych obowiązków dla dobra Ojczyzny.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I takie były korzenie OR MO, ZO MO, NO MO, MO itd. itp. I tak powstało później powiedzenie: " ORMO czuwa, milicja śledzi, a reszta siedzi...." "Studenci do nauki"..
  • Inteligencja pracująca do straży robotniczej a w rewanżu- robotnicy do straży inteligenckiej ;-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    element(2006-11-13)
Reklama