UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła dla pracujących

W Elblągu nie wszyscy dorośli ludzie mają wykształcenie 7 klasowe, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 20 września 1955 r.

W Elblągu od wielu już lat czynna jest szkoła podstawowa dla pracujących. Szkoła posiada trzysta miejsc, a tymczasem na nowy rok szkolny zapisało się tylko siedemdziesięciu siedmiu uczniów. Nie znaczy to jednak, że w Elblągu wszyscy dorośli ludzie mają wykształcenie 7 klasowe. Świadczy o tym najlepiej wykaz z którego przytoczymy kilka pozycji.
     Zakłady Taboru Kolejowego mają 29 pracowników nie posiadających podstawowego wykształcenia, ale żaden z nich nie uczęszcza do szkoły. Z Zakładów Mechanicznych na 500 pracowników z nieukończoną szkołą podstawową, uczęszcza tylko 9, z ZWP dwóch, z EZNS na 81 – jeden.
     Spowodowane to jest zupełnym brakiem zainteresowania tą sprawą rad zakładowych, podstawowych organizacji partyjnych, a w pierwszym rzędzie zakładowych komisji rekrutacyjnych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama