UWAGA!

Uczą się dobrze - ale za mało

Bieżący rok szkolny pod względem oświaty dla dorosłych w Elblągu, charakteryzuje duża frekwencja na kursach i poprawa wyników nauczania - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 19 marca 1962 roku.

Ogółem na 35 kursy uczęszcza 350 uczniów. Również 300 uczniów zdobywa wykształcenie w wieczorowej szkole dla dorosłych. Odpracowany przez Inspektorat Szkolny w Elblągu pięcioletni plan nauczania zakładał, na podstawie danych nadesłanych przez poszczególne zakłady pracy, że ogółem w Elblągu jest 2300 pracowników, nie mających ukończonych siedmiu klas szkoły podstawowej. dalsze obserwacje wykazały, że ilość ta jest większa o jakieś 30 procent.
       W poprzednim roku szkolnym przeszkolono 200 pracowników. Plan na bieżący rok szkolny przewidywał przeszkolenie 760 pracowników. Wynika z tego, że mimo braku przeszkód ze strony inspektoratu (dostateczna ilość kursów i nauczycieli), plan ten nie zostanie wykonany. Przyczyn należy szukać w stosunkowo małym zainteresowaniu rad zakładowych, zwłaszcza mniejszych zakładów pracy.
       Dlatego też, mimo że, od następnego roku szkolnego dzieli nas jeszcze 5 miesięcy, już teraz trzeba i o tej sprawie pomyśleć. Po rozmowie w Inspektoracie Oświaty doszliśmy do wspólnego przekonania, że gwarancją wykonania pięcioletniego planu nauczania, będzie zwiększenie ilości uczniów w przyszłym roku szkolnym, o co najmniej 150 osób, w stosunku do planu, obejmującego 464 osoby.
      
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama