UWAGA!

W Elblągu

Za załogą EZNS jechały dwa autobusy. Dumny meldunek głosił, że kapitalny remont tych wozów, to ponadplanowa produkcja zakładów – czyn 1-majowy załogi, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 2 maja 1955 r.

Pogoda dopisała. Tłumy ludzi wyległy na trasę 1-majowego pochodu. Na trybunie zajęli miejsca przedstawiciele władz i poczty sztandarowe.
     Zakłady Mechaniczne, otwierające tegoroczny pochód, prowadził przodujący dział – łopatkarnia. Długo trwałymi oklaskami witali zebrani pracowników turbinowni, budowniczych TC-25.
     Kolumnę EFUK otwierały dzieci w strojach regionalnych. Wysoko nad głowami idących płynęła makieta młota MS-100.
     Za załogą EZNS jechały dwa autobusy. Dumny meldunek głosił, że kapitalny remont tych wozów, to ponadplanowa produkcja zakładów – czyn 1-majowy załogi.
     Zwartą grupą przy dźwiękach werbli przeszli harcerze. Entuzjazm zebranych wywołała 450-osobowa grupa LPŻ, podzielona na sekcję według specjalności.
     Młodzież wystąpiła w tym roku pod znakiem sportu. Wszystkie szkoły pokazały masowość uprawianych dyscyplin. Za pięknie pomyślany pokaz zasłużył Zryw na gorące oklaski widzów.
     I znów za młodzieżą idą zakłady pracy. Malownicza grupa Ligi Kobiet prowadzi załogę Zakładów im. Wielkiego Proletariatu, idzie „Odzieżówka”, zespół elektrowni i wiele innych przedsiębiorstw. Wszędzie w pierwszym szeregu – chluba i duma zakładów przodownicy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No wszystko by było ok ale co to jest : - TC-25. - EFUK MS-100. - EZNS
  • a moim zdaniem faktycznie należa się pewne wyjaśnienia. EZNS to był Elbląski Zakład Napraw Samochodowych przy ulicy dojazdowej. EFUK był najprawdopodobniej Elbląską Fabryką Urządzeń Kuziennych zlokalizowaną przy ulicy Dębowej blisko ulicy Grunwaldzkiejj. MS-100 to produkcyjna nazwa młota, którą zamierzał wprowadzić do produkcji EFUK, póżniejsza nazwa firmy to ELFA, produkowała głównie kotły do centralnego ogrzewania. TC-25 jest jest symbolem produkcyjnym turbiny o charakterze ciepłowniczym w odróznieniu od TK (turbina kondensacyjna przeznaczona głównie do zastosowań w energetyce wyspecjalizowanej). Prawdopodobnie liczba 25 mówi o mocy całkowitej turbiny wyrażonej w MW
  • uff, EFUK to II teren Zamechu tzw.FII przy ul Grunwaldzkiej, obecnie ELzam holding
  • EFUK to Elbląska Fabryka Urządzeń Kuziennych ul Grunwaldzka 2/obecnie elzam/
Reklama