UWAGA!

W elbląskim Domu Mody

 Elbląg, W elbląskim Domu Mody

 Duży pokój przyjęć. Wygodne fotele, kwiaty. Za kotarką przymierzalnia z wieloma lustrami, a nade wszystko dużo pięknych modeli garderoby damskiej i męskiej w rozłożonych żurnalach polskich i zagranicznych firm - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 marca 1966 roku.

Kierownik Domu Mody Ryszard Pstrokoński szeroko omawia warunki pracy zakładu. Okazuje się, że w tym - zdawałoby się niepozornym domu - pracują 53 osoby. Dobrzy fachowcy i wieloletni pracownicy. Zajęcia mają w bród. Wszędzie jasno, czysto, wszędzie słychać uprzejme dzień dobry.
       - Szyjemy z materiałów własnych i powierzonych dla osób prywatnych u na zlecenie różnych instytucji. Miesięcznie przyjmujemy kilkaset zleceń. Nie tylko z Elbląga. Wykonujemy tzw. egzemplarze modelowe także dla województwa olsztyńskiego oraz dla Gdyni. Oczywiście z jednego modelu i tylko po kilka sztuk. Szyjemy mundury szkolne dla szkoły zawodowej zamechowskiej i szkoły rolniczej w Nowym Stawie.
Mag.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a czy chociaż ktoś wie gdzie był ten Dom Mody?? Pewnie już nie?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    globtrotuar(2016-03-14)
  • Dom Mody w Elblągu znajdował się u zbiegu ulic Królewieckiej i Zacisze, naprzeciwko pałacyku Neufeldta. W tym miejscu jest dzisiaj mały placyk, na którym parkują samochody. E.
Reklama