UWAGA!

W elbląskim parku

Na środku wyschniętego basenu w południowej części Parku Kajki w Elblągu znajdowała się niewysoka, kamienna fontanna - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 października 1963 roku.

Mimo że nieczynna - stanowiła jeden z elementów dekoracyjnych parku. Dziś - nie zauważamy tam już amorków. Głowica fontanny znikła, został tylko sześcienny postument. Co się z nią stało, nie wiadomo. Basen, jak się rzekło, jest suchy. Czyżby więc z racji łatwego dostępu głowica fontanny podzieliła los wielu innych ozdób miasta, wyniszczonych przez bezmyślnych młodocianych (i nie tylko) wandali.
      
(Kar)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ocho zaczelo sie w 1963 powolne niszczenie i dewastowanie dobr kulturalnych, architektonicznych i komunikacyjnych miasta. Trwa to do dzis. Niemcy dbali o to miasto, rozwijali je, rozbudowywali i utrzymywali na wysokim jak na tamte czasuy poziomie. 70 lat rzadow polaczkow, doprowadzilo maisto do kompletnej dewastacji, spustoszenia i karygodnego zaniedbania. Gdzie sie podzialy te piekne wystroje z parku kajki? co sie stalo z parkiem dolinka i basenem? co sie stalo z elblaska baznatarnia? co sie stalo z koleja nadzalewowa? co sie stalo z budynkami i palacykami ktore przetrwaly wojne?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    1
    turban(2013-10-10)
  • To wszystko prawda, masz ode mnie kciuka, napisz tylko jakiej jesteś narodowości, że tak obelżywie piszesz " polaczki " czyżby Niemcem ? A może Turkiem albo Arabem, bo chyba nie jednym z nas; )
Reklama