UWAGA!

Wieś elbląska przoduje w czynach społecznych

 Elbląg, Wieś elbląska przoduje w czynach społecznych

Ubiegły rok zaznaczył się w powiecie elbląskim wzmożonymi czynami społecznymi, podejmowanymi przez mieszkańców wsi - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 lipca 1965 roku.

Ogółem biorąc - czyny społeczne podejmowane w tym okresie i już realizowane wynoszą pod względem wartości wiele tysięcy złotych. Czyny dotyczą porządkowania wsi, zakładania zieleńców i ogródków przydomowych oraz sadzenia drzew i krzewów wokół obejść gospodarskich oraz przy drogach i na placach gromadzkich, a także przy wiejskich szkołach podstawowych.
       Wartościowy i niezwykle pożyteczny czyn społeczny podjęli między innymi mieszkańcy Gronowa. Budują oni wodociąg w swej wsi. Podobnie jest też w Pomorskiej Wsi, gdzie mieszkańcy zabrali się do porządkowania nie tylko swych obejść, ale również i dróg publicznych. Położyli oni ostatnio chodnik w swej wsi.
       Nie pozostają również w tyle mieszkańcy Zwierzna. Ambicje ich dotyczą nie tylko nadania odpowiedniego wyglądu wsi, ale również budują oni w czynie społecznym basen kąpielowy.
      
(m)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A my mieszkańcy Milejewa popierając towarzysza Wisława zbudowaliśmy w czynie społeczny sławojkę. W nocy element antysocjalistyczny przewrócił sławojkę na bok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  HeniekzMilejewa(2015-07-21)
 • Tak wyśmiewane czyny społeczne to obecnie wolontariat. Obłudnicy wyśmiewają PRL. Ale jednak z tego gruzowiska powstał Elbląg po 1945 roku. Ciekawe jak w tamtych czasach dałoby radę PO czy PIS ? Załamka :) oni potrafią tylko sprzedawać i prywatyzować co budowało PRL.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realniemyślący(2015-07-22)
Reklama