UWAGA!

Wszyscy do walki o zebranie z pół plonów

Uchwały VIII Plenum KC PZPR zapewniają pomoc państwa i zwolnienie od świadczeń tych chłopów, którzy zobowiążą się, zagospodarować odłogi, informował Dziennik Bałtycki z 3 listopada 1956 r.

Prezydium Powiatowej Rady Narodowej oraz Powiatowy Zarząd Rolnictwa w Elblągu apelują do wszystkich rolników powiatu o zwiększenie wysiłku przy wykonywaniu zagospodarowania gruntów rolnych i dokonywania zbiorów.
     Powiat elbląski jeszcze dziś ma setki nie zagospodarowanych hektarów ziemi. Dziesiątki ha czekają na zagospodarowanie we wsiach: Majewo, huta, Zajączkowo, Ogrodniki, Jagodowo, Nowinka, Przybyłowo, Rychnowy, Kamiennik, Wilkowo, Pomorska Wieś, Zalesie, Próchnik, Przezmark. Od mieszkańców tych wsi zależy, aby grunty te zostały wreszcie jak najprędzej zagospodarowane, a ziemia wydała plony.
     Uchwały VIII Plenum KC PZPR zapewniają pomoc państwa i zwolnienie od świadczeń tych chłopów, którzy zobowiążą się, zagospodarować odłogi. Zgłaszajcie się do Prezydium GRN w celu podpisania umowy na zagospodarowanie gruntów. Każdy zagospodarowany hektar ziemi - to więcej masy towarowej, więcej masła, chleba, mleka i mięsa.
     
     Towarzysze chłopi!
     
     Nadchodzi zima. w większości gospodarstw, szczególnie w spółdzielniach produkcyjnych, znajdują się jeszcze ziemniaki i buraki. W spółdzielni produkcyjnej Krasny Las czeka jeszcze na wyrwanie len. Nie wolno dopuścić do zmarnowania tych płodów. Pamiętajmy o orkach zimowych. Pamiętajmy o zagospodarowaniu naszych łąk. W końcowych pracach rolnych naszego powiatu nie powinno zabraknąć żadnego chłopa czy to indywidualnego, czy też spółdzielcy.
     Wszyscy do walki o podniesienie plonów, zagospodarowanie odłogów, sprzątanie z pół płodów rolnych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Do pana redaktora Olafa B! Gdyby napisał pan ten artykół 50 lat temu, to wiedziałby pan co to jest zebranie PÓŁ plonów! Już by się panem zainteresowali smutni panowie! Radzę najpierw pomyśleć potem pisać! W myśl zasady: Jak nie uważasz co robisz, rób co uważasz! Myślę, że pisząc artykóły, pan jako redaktor powinien mieć choć trochę szacunku, dla ludzi co je czytają. A może wystarczy wziąć kasę i w d...e z resztą?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Doradzca!(2006-11-06)
Reklama