UWAGA!

Z Braniewa przez Pasłękę do Zalewu Wiślanego

Trwają rozmowy dotyczące uruchomienia żeglugi pasażerskiej z Braniewa przez rzekę Pasłękę do Zalewu, w kierunku na Frombork i Krynice Morską, informował Dziennik Bałtycki z 14 maja 1962 r.

W chwili obecnej ekipy robocze Kapitanatu Portu w Elblągu kończą prace, związane z konserwacją sprzętu nawigacyjnego na Zalewie Wiślanym.
      W drugiej połowie czerwca rozpoczną się prace zmierzające do pogłębienia portu pasażerskiego w Tolkmicku. Zamiast pogłębiarki „Lucyfer”, Kapitanat Portu otrzyma z gdańska drugą pogłębiarkę „Chełbię”. Pogłębiarka ta musi w Tolkmicku wykonać około 20 tys. m. sześciennych urobku. Prace pogłębiające obejmą cały basen portowy i tor wodny na długości 1600 m. Koszt tych prac wyniesie około 2,5 mln zł. Roboty potrwają dwa miesiące. W przyszłym roku pogłębiony będzie port pasażerski w Krynicy Morskiej.
     Jeszcze ciekawostka. Finalizowane są obecnie rozmowy dotyczące uruchomienia żeglugi pasażerskiej z Braniewa przez rzekę Pasłękę do Zalewu, w kierunku na Frombork i Krynice Morską. Ten fakt z entuzjazmem przyjmą przede wszystkim liczne rzesze turystów. Warto, aby pamiętał o tym także oddział PTTK w Elblągu przy ustaleniu tras wycieczkowych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Cieszą informacje o pogłębianiu kolejnych portów, ale nie rozumiem czemu nikt nie myśli o pogłębieniu cudownych przystani w południowej części Zalewu. Suchacz i Kamienica są tak piękne, że aż się prosi aby wprowadzić tam nieco życia dzięki temu zabiegowi. Kto nie wierzy niech się sam przekona - to tylko kilka mimut jazdy samochodem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wodołaz(2002-05-15)
 • Wodołazie, nie wiem czy zauwazyles ze wsponmniana historia miala miejsce 40 lat temu(taka jest tez nazwa tego dzialu) Tak wiec na przyszlosc polecam ci bardziej wnikliwe czytanie i powstrzymywanie sie przed pochopnymi wysnuwaniami wnioskow :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maryna(2002-05-15)
 • Moze nie wszyscu wiedza, ze Braniewo w okresie sredniowiecza bylo znanym portem, chyba bardziej znanym niz elblag
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomasz roney(2002-05-16)
Reklama