UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z dnia na dzień rośnie wartość zobowiązań 1-majowych Elbląga

Sobota, 7 kwietnia 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 94

Zbliżające się święto Międzynarodowego Dnia Pracy mobilizuje wszystkie zakłady pracy w całym kraju pragnące dać dowód solidarności z ogólnym wysiłkiem mas pracujących, które codziennie meldują o nowych zobowiązaniach i o nowych sukcesach w produkcji. A oto szereg zobowiązań jakich podjęły się niektóre zakłady pracy w Elblągu: Pracownicy Zjednoczenia Budownictwa Miejskiego Nr 8 w Elblągu pragnąc uczcić Międzynarodowy Dzień Klasy Robotniczej zobowiązali się na 15 dni przed terminem oddać do użytku świata pracy 160 izb mieszkalnych. Wartość zobowiązania wynosi 4.500 zł za którą to sumę zakupiona zostanie dle Przedsiębiorstwa biblioteka i maszyna do pisania. Prokuratura i Sąd Powiatowy nie zostaje w tyle. Sądzia Nawrocki przewodniczący wydziału cywilnego zobowiązał się w terminie do 1 maja przejrzeć wszystkie akta spraw rejestrowych i w związku z tym wydać odpowiednie zarządzenia. St. wożny Prokuratury Manański zobowiązał się pełnić przez miesiąc kwiecień dodatkowo obowiązki archiwisty i w okresie tym przeprowadzić do archiwum wszystkie akta spraw z r. 1945, 1946 i 1947. Dział szewców i kamaszników powierzył pracę zaplanowaną dla 145 pracowników - do wykonania 86 pracownikom. Niezależnie od tego podjęto szereg zobowiązań indywidualnych. A więc: maszynistka spółdzielni wyprowadzi wszystkie zaległości w przeciągu 3 dni; kontystka do dnia 10 kwietnia zaksięguje cały m-c marzec, a kierownik personalny sporządzi umowy z uczniami, zaplanuje do 15 bm. urlopy, założy nowe książki - delegacji, zaświadczeń i dyscypliny pracy, oraz założy karty ewidencyjne dla pracowników. Referat socjalny zobowiązał się w czasie do 1 maja uporządkować wszystkie kartoteki dzieci.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama