UWAGA!

Z kołem ratunkowym po elbląskich wodach

 
Elbląg, Z kołem ratunkowym po elbląskich wodach
Fot. AD.

Alarm jest w tej sytuacji określeniem właściwym. Ubiegłego roku odnotowano na terenie województwa gdańskiego aż 101 wypadków utonięcia w morzu, w rzekach i jeziorach - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 20 czerwca.

Tegoroczny sezon kąpielowy już rozpoczęty. Bilans - jak dotychczas - jest również tragiczny. U progu bieżącego sezonu zginęło w wodzie 27 osób. Elbląg pod tym względem nie stoi na uboczu. Corocznie na kanale elbląskim dochodzi do tragedii. Nawet miejskie baseny kąpielowe nie są w sposób dostateczny zabezpieczone.
       W Elblągu dozwolona jest jedynie kąpiel w sezonie letnim na basenie miejskim przy ul. Moniuszki i to tylko w miejscach oznaczonych i strzeżonych. Basen miejski posiada dwóch wykwalifikowanych ratowników i odpowiednią łódź wiosłową. Należy jednak pamiętać, że na basen przychodzi w upalne dni kilka tysięcy osób i w takim tłoku mała nawet nieostrożność może stać się przyczyną wypadku. W takich sytuacjach trzeba zwracać uwagę nie tylko na siebie, lecz również na najbliższe otoczenie.
      
(ep)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama