UWAGA!

Zamech likwiduje przerosty zatrudnienia

W połowie marca br. odbyła się w elbląskim „Zamechu” narada przedstawicieli kierownictwa wydziałów oraz członków prezydium rady robotniczej i rady zakładowej wraz z aktywem politycznym i społecznym. Na naradzie tej omówiono i przedyskutowano sposoby przeprowadzania akcji likwidowania zbędnych etatów, informował Głos Elbląga z 26 marca 1958 r.

Na naradzie zobowiązano kierowników poszczególnych wydziałów i biur, aby wspólnie z członkami rady robotniczej, organizacją partyjną i związkową przeprowadzili szczegółową analizę obecnego stanu zatrudnienia swoich wydziałów pod kątem zmniejszenia nadmiaru pracowników. W wyniku takiej analizy wydziały mają przedłożyć głównej komisji zakładowej wnioski dotyczące zwiększenia i uruchomienia dodatkowej produkcji bez zwiększania funduszu płac. Szczególnie chodzi o rozpoczęcie produkcji materiałów budowlanych.
     Postanowiono ponadto, niezależnie od likwidacji przerostów zatrudnienia, zwolnić niezwłocznie z pracy tych wszystkich, którzy dopuszczając się stałego łamania dyscypliny pracy, dezorganizując pracę przez pijaństwo i chuligańskie wybryki, dowiedli swego lekceważącego stosunku do pracy.
     Polecenie dyrekcji, zaaprobowane przez radę robotniczą – komisje wydziałowe miały wykonać w dwóch terminach – do 14 i do 21 marca.
     Efektem narady było zwolnienie z pracy z dniem 31 marca na podstawie wniosków z wydziałów 64 pracowników. Pozostałych około 40 kandydatów do zwolnienia postanowiono na razie zatrzymać w zakładzie.
     Następne wnioski, które rozpatrzy komisja główna, dotyczyć będą pracowników, którym udowodni się złe wykonywanie ich podstawowych obowiązków, ludzi nie posiadających odpowiednich kwalifikacji zawodowych lub wymaganego wykształcenia, oraz takich, którzy posiadają własne gospodarstwa rolne, bądź też nie mają ustalonego zawodu, a rodzice ich są właścicielami większych gospodarstw rolnych.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama