UWAGA!

Zbiórka złomu i makulatury

Na terenie miasta odbędzie się społeczna zbiórka złomu stalowego, żelaznego i metali kolorowych, makulatury, szmat i butelek na budowę szkół tysiąclecia, informował Głos Elbląga z 30 marca 1962 r.

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Szkół Harcerstwa Elbląg, przy współudziale szkół i komitetów blokowych w dniach od 9 do 14 kwietnia br. na terenie miasta odbędzie się społeczna zbiórka złomu stalowego, żelaznego i metali kolorowych, makulatury, szmat i butelek na budowę szkół tysiąclecia.
     W każdym domu na strychu, w piwnicy lub mieszkaniu znajdują się odpadki użytkowe, które leżą bezużytecznie. Nawet drobne ilości złomu, makulatury czy szmat zebrane z każdego mieszkania dadzą w sumie wiele bezcennych dla gospodarki narodowej surowców, a miastu dodatkowe fundusze na budowę szkół.
     Dlatego organizatorzy społecznej zbiórki zwracają się do wszystkich mieszkańców z gorącą prośbą o przychylne ustosunkowanie się do akcji. Do domów przybędą patrole harcerskie i zawiadomią poszczególnych mieszkańców o dacie i godzinie zbiórki. Przejrzyjcie więc ogródki, strychy, piwnice i mieszkania i oddajcie w wyznaczonym dniu patrolom młodzieżowym zbyteczne przedmioty i makulaturę.
     Podobna zbiórka przeprowadzona w ubiegłym roku dała kilkadziesiąt tysięcy złotych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama