UWAGA!

Znikają ruiny

Przy rozbiórkach ruin w Elblągu uzyskano 4,5 miliona sztuk całej cegły, z których można wybudować 500 średnich izb mieszkalnych, informował Głos Wybrzeża z 25 września 1954 r.

Coraz więcej ruin znika w Elblągu, coraz więcej placów zagospodarowanych jest pod nowe budowle.
     Z dużym zainteresowaniem obserwują mieszkańcy pracę brygad roboczych Miejskiego Oddziału Akcji Robót Rozbiórkowych, które przyczyniają się w poważnym stopniu do zatarcia śladów zniszczeń wojennych. Przedsiębiorstwo to w bieżącym roku osiągnęło poważne wyniki. Przy rozbiórkach uzyskano 4,5 miliona sztuk całej cegły, z których można wybudować 500 średnich izb mieszkalnych.
     Dostarczono także dla indywidualnego budownictwa mieszkaniowego na wsi oraz dla MPRB około 2,5 miliona szt. cegły ułamkowej. Wywieziono ponad 26 tys. m3 gruzu, z czego duża część została przeznaczona na budowę ulicy Fredry i na drogi dojazdowe do nowych szkół w Elblągu przy ul. Grottgera i 22 lipca.
     Trzeba poza tym zaznaczyć, że ZBE w Elblągu wzięło około 1 miliona sztuk cegły na potrzeby budownictwa mieszkaniowego w Elblągu.
     Należy życzyć przedsiębiorstwu dalszych sukcesów w odbudowie Elbląga, a zwłaszcza dzielnym brygadom roboczym, wśród których wyrastają liczni przodownicy pracy, uzyskujący przeciętnie 1000 cegieł dziennie z rozbiórki.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama