UWAGA!

Pomoc dla pomagających

 Elbląg, Pomoc dla pomagających
fot. arch. portel Anna Dembińska

Już wkrótce Urząd Miejski w Elblągu rozpocznie wypłatę świadczenia z tytułu zapewnienia zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy. Dotychczas złożonych zostało 77 wniosków dla 393 osób.

Przypomnijmy. Osoby, stowarzyszenia czy instytucje, które udzieliły schronienia i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy mogą otrzymać specjalne świadczenie. Jest ono wypłacane na podstawie wniosku. Do Urzędu Miejskiego w Elblągu wpłynęło już 77 takich wniosków dla 393 osób. Wypłata pieniędzy (wysokość świadczenia wynosi 40 zł na osobę dziennie) jeszcze się nie rozpoczęła.

- Samorząd elbląski otrzymał już od nas zaliczkę na wypłatę tego świadczenia. Pierwsza transza wyniosła 300 tys. zł. O tym, kiedy pieniądze zostanie wypłacone decydują samorządy – wyjaśnia Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko - mazurski.

Są to rządowe pieniądze z Funduszu Pomocy. Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, wypłata świadczeń niebawem się rozpocznie.

- Pierwszy wniosek o wypłatę wpłynął 28 marca, czyli nie upłynął od tego terminu jeszcze miesiąc. Do realizacji świadczenia, między innymi do jego naliczania, niezbędny był zakup nowego programu komputerowego. Wnioski były też sprawdzane pod względem merytorycznym. Pieniądze (w formie przelewu na konta) będą wypłacane na przełomie kwietnia i maja - mówi Łukasz Mierzejewski.

Wszystkie informacje o tym komu przysługuje świadczenie oraz gdzie i jak złożyć wniosek w linku.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama