UWAGA!

Pomóż mieszkańcom Buczy z elbląskim PCK

 Elbląg, Pomóż mieszkańcom Buczy z elbląskim PCK
Fot. pixabay.com

Dziś (15 kwietnia), a także 19 i 20 dnia miesiąca, elbląskie PCK prowadzi zbiórkę darów. Wkrótce zostaną one zawiezione jako pomoc humanitarna do ukraińskiej Buczy, gdzie na mieszkańcach bestialskich aktów dopuścili się Rosjanie...

W Ukrainie dotkniętej wojną chrześcijanie obrządków wschodnich będą obchodzić święta tydzień po Zachodzie, a akcja PCK polega właśnie na pomocy ofiarom wojny w przeżyciu świąt. Elbląskie PCK apeluje o przekazywanie żywności.

- Takiej, jaką sami chcielibyśmy mieć na świątecznym stole, a jednocześnie takiej, którą da się łatwo przetransportować i która się za szybko nie psuje. Chcemy zawieźć ofiarom wojny kawałek radości na te święta. Przydadzą się wszelkie "słoiki" z żywnością, konserwy, słodycze, odpowiednio zapakowane ciasta... Przyjmiemy od darczyńców także środki opatrunkowe - wymienia Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego PCK.

Siedziba organizacji w Elblągu, gdzie można oddać wymienione rzeczy, znajduje się na Placu Słowiańskim 13-14 (powtórzmy: dary można składać dziś oraz 19 i 20 kwietnia, w godz. 7.30-15). Zgłaszać chęć przekazania darów można pod numerem telefonu 503 086 501, istnieje możliwość, by PCK odebrało dary bezpośrednio od nas, wystarczy zadzwonić pod podany numer i umówić się.

"Misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych" – podaje strona organizacji.

 

Na stronie portEl.pl w dziale Ogłoszenia stworzyliśmy nową zakładkę, w której pracodawcy mogą bezpłatnie zamieszczać propozycje pracy dla ukraińskich uchodźców: tu link do działu Dla Ukrainy. Zapraszamy również do zamieszczania ogłoszeń o pomocy mieszkaniowej i wszelkich innych formach wsparcia uchodźców.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama