UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Temat główny: Euro 2012

 
Elbląg, Temat główny: Euro 2012

Według szacunków, w elbląskiej strefie kibica ma przebywać ok. 4 tys. osób. Starannie przygotowali się na przyjmowanie rosyjskich kibiców pogranicznicy i celnicy. Po obu stronach granicy będą funkcjonować „zielone korytarze”, co ma zagwarantować płynność ruchu autobusów z kibicami, a jednocześnie zapobiec ewentualnej kontrabandzie.

23 kwietnia obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu. W obradach uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych oraz urzędnicy magistratu. Spotkanie było satysfakcjonujące dla wszystkich.
       Głównym tematem posiedzenia były elbląskie przygotowania do Euro 2012. W naszym mieście podczas mistrzostw będzie funkcjonowała – na Placu Kazimierza Jagiellończyka – strefa kibica zaakceptowana przez władze UEFA. Przewiduje się, że przebywać tam będzie ok. 4 tys. osób, a o ich bezpieczeństwo zadbają policjanci, strażnicy miejscy i ratownicy medyczni. Według naszych informacji, do Elbląga zjedzie wielu zagranicznych gości, będą to głównie kibice z Niemiec, Chorwacji, Hiszpanii, Rosji, Łotwy a także Wielkiej Brytanii i Irlandii. Policja, pilnując ładu, zastosuje zasadę: tolerancja – tłumienie – eliminacja. Funkcjonariusze zostali przeszkoleni na okoliczność charakterystycznych dla poszczególnych narodów obyczajów, niesforni będą zatrzymywani. 28 naszych policjantów zostało na czas mistrzostw oddelegowanych do Gdańska, ale gdyby zaszła potrzeba, elbląskich stróżów prawa wspomogą funkcjonariusze z powiatów ościennych.
       Na rzecz zagranicznych kibiców będą pracować również mobilne patrole wolontariuszy, którzy będą udzielać informacji.
       Starannie przygotowali się na przyjmowanie rosyjskich kibiców pogranicznicy i celnicy. Po obu stronach granicy będą funkcjonować „zielone korytarze”, co ma zagwarantować płynność ruchu autobusów z kibicami, a jednocześnie zapobiec ewentualnej kontrabandzie.
       W „zabezpieczających” mistrzostwa instytucjach od połowy maja nie będzie urlopów dla pracowników, dotyczy to również Straży Miejskiej, która będzie wspomagać policjantów, podobnie jak Żandarmeria. Z uwagi na rangę wydarzenia będzie to zapewne solidny sprawdzian naszych możliwości zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
      
       Po zimie
      
Kwietniowe posiedzenie komisji było również okazją do oceny minionego sezonu zimowego pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach oraz przyjęcia informacji o stanie placów zabaw i piaskownic oraz obiektów sportowych.
       Miniona zima, choć przyszła dość późno, przysporzyła pracy drogowcom. 42 razy podejmowali działania mające na celu odśnieżanie i zwalczanie śliskości, kosztowało to budżet miasta ponad 3 mln zł. Organizatorzy akcji Zima uważają, że w przyszłości trzeba jeszcze bardziej dyscyplinować zarządców nieruchomości, bo nie wszystkie chodniki były należycie odśnieżone.
       Zarząd Budynków Komunalnych sprawdza stan techniczny placów zabaw. Do 15 maja mają zostać naprawione wszystkie usterki, a w piaskownicach znajdzie się świeży piasek. Przy okazji dokonano oceny – mało dzieci, dużo psów – i postanowiono zlikwidować 40 z 91 piaskownic.
       Wkrótce na terenach rekreacyjnych zostaną zamontowane tablice informacyjne z numerami telefonów, pod które należy dzwonić w razie zagrożeń, działań wandali albo nieszczęśliwego wypadku – to w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”. Także w ramach tego programu policja przygotowuje ulotki, które ułatwią elblążanom kontakt z policją w spawach bezpieczeństwa i ładu.
       Jeszcze w maju Sanepid sprawdzi obiekty rekreacyjne pod kątem obecności bakterii coli oraz innych zanieczyszczeń, a odpowiedzialni za akcję „Czysty Elbląg” dokonają ponownej kontroli miejsc, które w marcu funkcjonowały jako dzikie wysypiska śmieci.
      
       A w maju...
      
Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się 17 maja w siedzibie komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głównymi tematami posiedzenia będzie:
       – Stare Miasto – analiza stanu bezpieczeństwa,
       – Analiza wpływu monitoringu miejskiego na poprawę stanu bezpieczeństwa w mieście.
       – Przemoc w rodzinie – „Niebieska Karta” jako element wspomagający przeciwdziałanie przemocy.
       – Organizacja przyjmowania i rozpatrywania skarg obywateli w Urzędzie Miejskim w 2011 r.
       – Informacja o stanie orzecznictwa administracyjnego w jednostkach organizacyjnych elbląskiego samorządu w 2011 r.
       – Informacja o sposobie realizacji zaleceń pokontrolnych skierowanych do miejskiej administracji samorządowej.
      
Maria Kosecka, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych RM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ppięknie się Pani lansuje. zadam dwa pytania - Czy głosowała pani za likwidają szkoły w piaskach? Czy jest pani za restrukturyzacją (likwidacją) szpitala im Jana Pawła II na Żeromskiego? cyt [. .. ] Miniona zima, choć przyszła dość późno, przysporzyła pracy drogowcom. 42 razy podejmowali działania mające na celu odśnieżanie i zwalczanie śliskości. Kosztowało to budżet miasta ponad 3 mln zł. [. .. ] To trzeba było wykorzystać piasek od POSŁA PENKALSKIEGO Z RUCHU PALIKOTA. Koszty byłyby mniejsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pustogłowie(2012-04-27)
 • ale chała!!! ale chała!!! ale chała!!!
 • "Według naszych informacji, do Elbląga zjedzie wielu zagranicznych gości, będą to głównie kibice z Niemiec, Chorwacji, Hiszpanii, Rosji, Łotwy a także Wielkiej Brytanii i Irlandii" - ciekawe skąd są wzięte te informacje. Jakoś bardzo trudno mi sobie to wyobrazić, żeby jakiś zagraniczny gość skorzystał z elbląskiej oferty, mając 50 km stąd "Strefę Kibica" o nieporównywalnie większym rozmachu. Chyba, że ktoś nie lubi wyłamać się z tłumu. ..
 • Czy pani radna moze wyjaśnić na czym wg niej polega zasada: "tolerancja – tłumienie – eliminacja". Doły z wapnem? Krematoria? Mózgu używać do czegoś wiecej niż kontrola defekacji
 • marzę o tym, żeby sanepid odpowiadał na skargi mieszkańców zgłaszanych na piśmie kontrolując stan czystości tzn. nieczystości!!! na osiedlu ZAWADA; dorośli też ludzie brud jest nie tylko na placach zabaw, tam najmniej jakoś, całe posesje nie odśmiecone po zimie - i jak co roku już zarosły trawą. POZA TYM - brudasy tu mieszkają, wyrzucają pety przez balkony, kości, papiery po myciu szyb, moja sąsiadka codziennie trzepie narzuty i chodniczek przez okno a ja akurat sobie wietrzę pokoje :( HORROR!!!!!
 • PO ZIMIE: skończyła się w lutym i od tego czasy cały piach wysypany na śnieg w całym mieście hulał też po całym mieście, zjedliśmy wszytko co miasto wysypało!!!!! w kwietniu kilka miejsc było niby czyszczonych ale już nie było co zbierać. Jest bardzo brudno. Mandatami za palenie tytoniu i niezbieranie psich kup przez właścicieli psów skarbnik miejski podreperowałby wydatnie mijeski budżet!!!!!
 • "Temat główny: Euro 2012"- A temat tabu, niewygodny dla elbląskiej PO to, bezrobocie, rozkopane miasto, eksmisje na bruk, wykańczanie dosłowne Elblążan podwyzkami. Co tam chleb, grunt by igrzyska były, nie Nowaczyk ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziurawy ponton(2012-04-28)
 • Podziwiam konsekwencję i trwałość działania Radnej Koseckiej. Transparentość i jej aktywność godna naśladowania.
 • kibice wysiądą na nowowybudowanym terminalu na lotnisku Elbląg :)
 • .. .i utkną w błocie w centrum miasta w drodze na mini-boisko, stadionik przy ul. Agrykola, haha
 • Gdzie plac rowerowy dla dzieci?!! żeby mogły uczyć się jezdzic lub doskonalic bezpiecznie jazde Syf i brud w tym Eg zero organizacji zastepczych działań jeden wielki chłam!
Reklama