UWAGA!

10 milionów za obsługę bankową miasta

 Elbląg, Zdjęcie pochodzi z konkursu Fotka Miesiąca z czerwca 2019 r., autor FredAN
Zdjęcie pochodzi z konkursu Fotka Miesiąca z czerwca 2019 r., autor FredAN

Który bank będzie obsługiwał elbląski samorząd przez najbliższe cztery lata? Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg w tej sprawie. Bank może  zarobić w tym czasie na swoich usługach około 10 milionów złotych netto.

Każdy samorząd musi mieć zapewnioną umowę na obsługę rachunków bankowych, na które wpływają środki z różnych źródeł – od Skarbu Państwa, dotacje, pieniądze z podatków i opłat od przedsiębiorców, mieszkańców. Taka umowa daje teżm.in. możliwość uzyskania przez samorząd krótkoterminowych kredytów na spłatę bieżących należności.

Dotychczasowa umowa na obsługę rachunków miasta i jednostek organizacyjnych podległych Radzie Miejskiej wkrótce się kończy, dlatego władze miasta ogłosiły nowe przetarg. Jego zwycięzca ma świadczyć swoje usługi od 1 października 2021 roku do 30 września 2025 r., a szacunkowa wartość umowy opiewa w sumie na prawie 10 milionów złotych (bez VAT).

Zainteresowane banki mogą składać swoje oferty do 28 kwietnia. Przy ich ocenie będzie brana pod uwagę nie tylko cena oferty (60 procent oceny), ale także oferowane oprocentowanie środków pieniężnych gromadzonych na rachunkach bankowych (40 procent oceny).

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama