UWAGA!

A stary tor cierpliwie czeka

 
Elbląg, Obecnie tor przy Agrykola nie nadaje się nawet do jeżdżenia na wrotkach
Obecnie tor przy Agrykola nie nadaje się nawet do jeżdżenia na wrotkach (fot. arch. MS)

To było drugie podejście, które miało wyłonić wykonawcę inwestycji mocno oczekiwanej nie tylko przez sportowców. Chodzi o przebudowę toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Co prawda, firmy, które stanęły i do pierwszego przetargu zeszły z ceny, ta nadal jest za wysoka.

Przedmiotem zamówienia jest budowa toru wrotkarsko-lodowego o sztucznym systemie mrożenia oraz budowa wewnątrz tego toru kompleksu boisk sportowych o nawierzchni poliuretanowej, z przejściem podziemnym prowadzącym na boiska.
       Wykonawca będzie musiał m.in. zmierzyć się z robotami rozbiórkowymi na istniejącym torze, zakupić i zamontować agregat chłodniczy oraz bandy, a następnie wybudować przejście podziemne, jak i same boiska - o nawierzchni poliuretanowej - do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, a także do gry w tenisa. Kompleks ma być oświetlony, ogrodzony i wyposażony w małą architekturą, czyli staną tam ławeczki, śmietniki.
       Miasto na tę inwestycję zamierzało przeznaczyć 4,5 mln zł (o szczegółach finansowania już informowaliśmy). Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, bo firmy zbyt wysoko wyceniły swoją usługę. Do drugiego przetargu stanęły, co prawda, z tańszą ofertą (za wyjątkiem konsorcjum firm, któremu przewodzi olsztyński Budoprzem – ponad 7,3 mln zł), miasto też zaproponowało wyższą kwotę (teraz jest to 4,9 mln zł), ale oczekiwania nadal się mijają.
       Na cztery złożone oferty, trzy przekraczają 7 mln zł. Najtańszą zaproponował zespół wykonawców m.in. z Elbląga - PBO Dual i Bullait - 6 847 146,60 zł (brutto). Nadal nie ma więc rozstrzygnięcia, ostatnie słowo należy do prezydenta Elbląga.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama