UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja PIT 2014

Elbląg, Akcja PIT 2014

Urząd Skarbowy przypomina o sposobach na złożenie rozliczenia rocznego. Sprawdź, dlaczego warto złożyć zeznanie drogą elektroniczną.

Wypełnione zeznania można:
       · przesłać drogą elektroniczną
       · przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego
       · złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety)
      
       Dlaczego warto złożyć zeznanie drogą elektroniczną?
       Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.
      
       Aby rozliczyć i wysłać swój PIT przez Internet wystarczy 5 kroków:
       - wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
       - wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka – Formularze, a następnie wypełnij,
       - podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2012 r.,
       - wyślij dokument,
       - pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.
       W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze możesz skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl (zakładka – Instrukcje) lub zadzwonić do urzędu tel. 55 611 56 41.
      
       Jest wiele korzyści wynikających ze złożenia deklaracji w formie elektronicznej:
       · oszczędność czasu,
       · niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej,
       · łatwość wypełnienia,
       · bezpieczeństwo przesyłanych danych,
       · gwarancja poprawności składanej deklaracji,
       · szybszy zwrot nadpłaty,
       · ochrona środowiska,
       · otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.
      
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • najpierw mogliby zacząć od UPROSZCZENIA tych porypanych druczków - dlaczego łatwiej zakumać statystycznemu Elblążaninowi system podatkowy w Anglii niż w Elblągu ?
Reklama