UWAGA!

„Aktywny start w dorosłość” szansą dla młodych niepełnosprawnych

 „Aktywny start w dorosłość” szansą dla młodych niepełnosprawnych

Wraz z początkiem listopada Fundacja Elbląg rozpoczyna realizację projektu skierowanego do niepełnosprawnej, niepracującej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego. Dzięki niemu będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie ułatwiające start w dorosłe życie. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie do 30 listopada.

Projekt „Aktywny start w dorosłość - aktywizacja zawodowa niepełnosprawnej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego" skupia się na wsparciu młodych mieszkańców naszego miasta i okolic. Jego celem jest przygotowanie niepełnosprawnej młodzieży do zmierzenia się z nowym dla nich, etapem życia - wejściem na rynek pracy. W przeciągu roku zostanie przeprowadzony szereg działań zakładających to, co każdy młody człowiek powinien umieć i wiedzieć podczas szukania pracy. Odbędą się warsztaty z treningu interpersonalnego, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, certyfikowany kurs komputerowy ECDL Start. Każdy z uczestników zostanie objęty indywidualnym wsparciem psychologa i doradcy zawodowego. Będą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach zawodowych, spotkaniach przedstawiających różne formy zatrudnienia, ale przede wszystkim pomożemy w znalezieniu zatrudnienia. Ponadto uczestnicy projektu będą mogli otrzymać stypendia szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu dla osób spoza Elbląga oraz skorzystać z płatnych staży u pracodawców.
       Do udziału w projekcie zapraszamy niepracującą, niepełnosprawną młodzież w wieku 15-30 lata z Elbląga i powiatu elbląskiego. Karty zgłoszeniowe są dostępne na www.fundacja.elblag.pl lub w biurze fundacji i będą przyjmowanie osobiście lub za pośrednictwem poczty do 30 listopada w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu. Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88, e-mail: biuro@fundacja.elblag.pl lub bezpośrednio w biurze.

 


      
      

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      

      
       ---------- Ogłoszenie płatne -----------

Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie