UWAGA!

ALSTOM POWER: Kontrakt na miliard dolarów

 Elbląg, Alstom Power modernizuje elektrownię Turów w Bogatyni
Alstom Power modernizuje elektrownię Turów w Bogatyni

Spółka Alstom Power zakończyła pierwszy etap modernizacji elektrowni Turów w Bogatyni. Razem z Alstomem w modernizacji bierze udział firma Foster Wheeler Pyropower Inc.

Elektrownia Turów jest jedną z pierwszych polskich elektrowni na węgiel brunatny. Wybudowano ją w latach 60-tych, dziś wymaga kompleksowej modernizacji.
     - W czasach, kiedy powstawała, nikt nie przejmował się ekologią - mówi kierownik polskiej części projektu, Paweł Jędrzejczyk. - Nikt nie brał wtedy pod uwagę zanieczyszczeń. Na początku lat 90-tych, kiedy za niszczenie środowiska otrzymywało się ogromne kary, praca elektrowni przestała mieć sens ekonomiczny. Dlatego podjęto decyzję o modernizacji.
     W elektrowni Turów znajduje się 10 tzw. bloków energetycznych. Na każdy składa się m.in. kocioł, w którym spala się węgiel oraz turbina i generator. Trzy bloki elektrownia zmodernizowała własnymi siłami.
     W 1996 roku Alstom oraz Foster Wheeler rozpoczęły modernizację kolejnych bloków. Dotychczas zakończono prace w trzech z nich, reszta ma zostać zmodernizowana do 2006 roku. Wtedy elektrownia zacznie spełniać surowe normy ekologiczne. Poprawi się także jej wydajność. Wartość całego kontraktu wynosi ponad miliard dolarów.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama