UWAGA!

Amfiteatr będzie znowu kulturalny

Elbląg, Stan na dziś: żal. Po remoncie trybuny amfiteatru mają pomieścić 2 tys. osób
Stan na dziś: żal. Po remoncie trybuny amfiteatru mają pomieścić 2 tys. osób (fot. Witold Sadowski)

Amfiteatr w parku Dolinka straszy swoim wyglądem, ogłusza pustką, a przecież kiedyś odbywały się tu imprezy muzyczne, festyny, popisy taneczne. Dziś zaglądają tu amatorzy tanich win, czasem na popękanych, zdewastowanych trybunach przysiądzie para zakochanych nastolatków. Są jednak plany, które mają przywrócić amfiteatr do życia. Zobacz fotoreportaż.

Urząd Miejski w Elblągu planuje przebudowę amfiteatru w parku Dolinka. W tym celu złożył wniosek o dofinansowanie projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013. Przedmiotem projektu jest opracowanie dokumentacji i przebudowa amfiteatru miejskiego na potrzeby przedsięwzięć kulturalnych. Jesienią okaże się, czy pieniądze na ten cel trafią do Elbląga. Chodzi o dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln zł.
       Z informacji przekazanych przez UM w Elblągu wynika, że:
       W ramach robót budowlanych przebudowane zostaną trybuny, na których będzie mogło zasiadać 2 tys. osób. Istniejące dwa sektory zostaną powiększone w miejscu obecnej zieleni niskiej. Przebudowana zostanie scena wraz z zadaszeniem, a tuż za nią powstanie budynek o powierzchni ok. 100 m kw. przeznaczony na garderoby oraz sanitariaty.
       W planach jest również budowa zbiornika sanitarnego z przepompownią i podłączenie do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, postawienie słupów oświetleniowych, przebudowa instalacji elektrycznej, budowa sieci światłowodowej, ogrodzenia terenu amfiteatru, który zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
       Od strony ul. Moniuszki ma zostać wybudowany portal wejściowy wraz z zapleczem o funkcji sanitarnej i użytkowej.
       Aby dźwięki głośnej muzyki nie przeszkadzały okolicznym mieszkańcom, w projekcie jest budowa ekranów akustycznych – tę funkcję spełnią pasy zieleni niskiej i średniej, a przy okazji będą ozdabiały teren. Wybudowana zostanie także droga dojazdowa od ul. Moniuszki, instalacja przeciwpożarowa, przeciwwłamaniowa, będzie też monitoring.
      
       Przeczytaj o innych inwestycjach planowanych na terenie parku Dolinka
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wszystko pięknie napisane oby się spełniło tylko dlaczego nie będzie zadaszona widownia? przecież jak budować to wszystko!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-05-18)
 • 4 mln?? to tyle co przeniesienie dawnej siedziby SLD na wyspę spichrzów - nie lepiej było od razu się wziąć za amfiteatr a nie za czerwony domek.
 • Kiedyś było dużo młodzieży w Elblągu, teraz tylko Ci co muszą, wywalenie pieniędzy w błoto. Robić dla tych co wyjechali ?? Można poczytać że w tym regionie wielu miastom grozi wyludnienie. www.rp.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sokitersik(2010-05-18)
 • Ale wy ludzie naiwni jesteście. Te wszystkie planowane inwestycje to tylko przedwyborcze obiecanki co by naiwny plebs ponownie zagłosował na obecnego prezydenta.
 • Wywalanie pieniedzy w błoto. Amfireatry były miejscem konsumpcji kultury w okresie gdy w TV była tylko jedynka i dwójka. Telewizja satelitarna i wideo zmieniły miejsce odbioru produkcji artystycznych. Nawet amfiteatr przy molo w Sopocie to zupelnie nie to samo co w czasach wody sodowej z sokiem ze wspólnej szklanki. Zatrzymajmy niepotrzebną inwestycję !!!!!
 • Po co na siłę remontować obiekt, który będzie czynny tylko przy pogodzie, po drugie będzie kosztowna eksploatacja i konserwacja, bo nigdy nawet na koszty nie zarobi, po trzecie bzdurą jest ze jakiekolwiek osłony powstrzymają dźwięk więc mieszkańcy będą mieli przechlapane, po czwarte sąsiedztwo cmentarza dziwnie zbiega się z takim natężeniem dźwięki. Amfiteatr ma rację bytu tam gzie będzie się organizowało wielkie imprezy telewizyjne. Są ciekawsze miejsca w Elblągu do takich instalacji. Może jednak za te pieniądze można zaspokoić inne potrzeby Elblążan?
 • to kąpielisko miejskie na Spacerowej na parking dla amfiteatru trzeba będzie zamienić.
 • Może decyzje o tym obiekcie podejmie nowa rada bo inaczej zostanie z tym kosztownym pasztetem na lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  El-cki(2010-05-18)
 • Po pierwsze myślę, że tym na cmentarzu to już nic nie przeszkadza, nawet natężenie dźwięków. Po drugie zawsze każdemu coś nie pasuje. Nie budują nic- źle, budują coś też źle. Wszystkim się nie dogodzi. Ja tam jestem jak najbardziej za rozwojem Elbląga. Lepiej zagospodarować ten teren niż pozostawić na łasce meneli.
 • To, że Amfiteatr będzie to bardzo dobrze, czytałem w wywiadzie na info, że w drugim etapie będzie zadaszenie publiczności, bo teraz nie może być większa kwota dotacji. Super, że będzie.
 • a kto tak powiedział?
Reklama