UWAGA!

Arkadiusz Kosecki nowym dyrektorem EPT

 Elbląg, Arkadiusz Kosecki nowym dyrektorem EPT

Od 1 grudnia Elbląskim Parkiem Technologicznym pokieruje Arkadiusz Kosecki. Wygrał ogłoszony przez prezydenta konkurs na dyrektora, w którym wystartowało pięciu kandydatów.

- Arkadiusz Kosecki jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, gdzie ukończył studia I i II stopnia na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Ukończył także kurs International Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe w zarządzaniu przedsiębiorstwami i ich restrukturyzacji, a także wdrażaniu innowacyjnych metod w organizacji. Był między innym dyrektorem Zakładu Konstrukcji Stalowych Elzam Holding, prezesem Zarządu Stokota Elzam, Stoczni Elbląg czy firmy Dekom. Ostatnio zatrudniony był na stanowisku szefa Biura Grupy Lotos SA, gdzie odpowiadał za monitorowanie efektywności procesów produkcyjnych i analizę procesów restrukturyzacyjnych – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

 

W konkursie na dyrektora EPT wystartowało pięć osób. Kandydaci musieli mieć wyższe magisterskie (ekonomiczne, administracyjne, prawnicze lub techniczne), minimum 5 lat stażu pracy, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym. Wśród wymagań dodatkowych jest m.in. doświadczenie w realizacji projektów dofinansowywanych z Unii Europejskiej, znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem parków technologicznych oraz inkubatorów przedsiębiorczości, komunikatywna znajomość języka angielskiego czy znajomość rynku nowych technologii i problematyki rozwoju regionalnego. Nie jest wymagane, co może dziwić, przygotowanie koncepcji dotyczącej rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego czy pomysłów na zarządzanie tą instytucją. W poprzednich konkursach taki wymóg wobec kandydatów był.

Arkadiusz Kosecki (na zdjęciu jego profil na Facebooku) ma 59 lat. Został najlepiej oceniony przez komisję konkursową spośród pięciu kandydatów. Stanowisko dyrektora EPT obejmie 1 grudnia. Prywatnie jest mężem Marii Koseckiej, byłej elbląskiej radnej kilku kadencji. Należy razem z nią do Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, który był jednym z inicjatorów powstania w Elblągu Pomnika Twórców Niepodległości, odsłoniętego w Święto Niepodległości.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama