UWAGA!

Basen na energię słoneczną

 
Elbląg, Remont basenu kosztował ponad 6 mln złotych, teraz zostaną wydane pieniądze na panele fotowoltaiczne na dachu
Remont basenu kosztował ponad 6 mln złotych, teraz zostaną wydane pieniądze na panele fotowoltaiczne na dachu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Miasto chce inwestować w montaż odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej. Na pierwszy ogień idzie basen przy ul. Robotniczej, na którego dachu mają być zamontowane ogniwa fotowoltaiczne.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg, w którym szuka dostawcy systemu ogniw fotowoltaicznych, jakie mają być zamontowane na dachu basenu przy ul. Robotniczej. Będzie to prawie 150 paneli, które będą produkować energię elektryczną na potrzeby obiektu. „W celu pomiaru energii oddawanej przez instalację fotowoltaiczną dla projektowanego budynku, przewidziano inwertery z możliwością pomiaru sumarycznej energii wyprodukowanej dziennie i całościowo. Odczyt wyprodukowanej energii będzie wizualizowany na wyświetlaczach” - czytamy w specyfikacji techniczne przetargu. Samorząd otrzymał na ten projekt dofinansowanie unijne w wysokości 206 tys. złotych.
       Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 6 października. Przy ich ocenie urzędnicy będą kierowali się nie tylko ceną, ale także okresem gwarancji na prace budowlane i same ogniwa fotowoltaiczne. Dodatkowe punkty można będzie otrzymać także za zatrudnienie przy pracach osób bezrobotnych.
       Montaż ogniw fotowoltaicznych na basenie ma być pierwszą inwestycją w odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej. - Otrzymaliśmy dofinansowanie na jeden projekt i go realizujemy. Realizacja kolejnych takich inwestycji zależy od przebiegu kolejnych konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego i możliwości pozyskania dofinansowania – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie rozumiem co za de.. w Urzędzie miasta wydaje kasę na inwestycje. Teraz się obudzili ze istnieją odnawialne źródła energii ??? Po remoncie ??? Pewnie gwarancja pójdzie się walić skoro będą zmiany na budynku?? Czyż nie ??!!
 • Weźcie nic nie róbcie z tym basenem, tylko dolinke rozbudujcie. Zjeżdżalnie by się przydały
 • Przecież to miało być zrobione podczas remontu. Budynek w koło nadal nie odmalowany po tym remoncie.
 • Brawo i to jest cel!!! Podpisuje się:)
 • Energia, energią ale jak będzie z obsadą dyrektora MOSiR? Czy p. Bugajny po konkursie czy z nadania otrzyma "tekę" od p. Wróblewskiego od 2.X. 2017 r. ?
 • Byle tylko na sile wydac kase z UE. Idiotyzm, tym większy że pada tu co drugi dzień a pochmurno jest przez 3/4 roku.
 • Same de...dają komentarze nic im się nie podoba.
 • Tego rodzaju urządzenia są efektywne nie tylko w dni słoneczne, proponuję zapoznać się z tematem a nie wszystko z marszu negować.
 • DO PIERWSZEGO- przecież dolinka ma być zbiornikiem retencyjnym, to w końcu czego wy chcecie???
 • Czas sie przyjrzec temu kto to wykona
 • Bugajny juz jest dyrektorem, poniedzialek to tylko formalnosc. Lepszym asem jest czlonek PO, tancerzyk Kucharczyk ktory ma zostac zastepca. Teraz pytanie nadanie czy ustawiony konkurs?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Helenka ulewicz(2017-09-27)
 • hmm. .. lepiej późno niż wcale? Ogólnie super - fajny pomysł, by to świeciło przykładem. Dziwię się, dlaczego akurat baterie PV a nie też solary do podgrzewania wody/ogrzewania? W Niemczech naprawdę masa basenów korzysta z energii odnawialnej - również takie, które były remontowane jakieś 10-20 lat temu. .. to mniej więcej poziom zapóźnienia mentalnego tutejszych politykiero-rządząco-czegośtam. .. Dla informacji - w Polsce też jest kilku producentów baterii PV, a wisienką na torcie - oby! - są polskie perowskity pani Olgi Malinkiewicz - to może naprawdę zrewolucjonizować energetykę na całej planecie, i to nie jest bynajmniej żart. Trzymam kciuki za tą ekipę, i oby trzymali się jak najdalej od polityki, bo wielu inteligentnym ludziom nie wyszło to na zdrowie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  AK-AntyKorpo(2017-09-27)
Reklama