UWAGA!

Będą pieniądze, będzie hala

 Elbląg, Część elementów rozpoczętej budowy hali trzeba będzie rozebrać
Część elementów rozpoczętej budowy hali trzeba będzie rozebrać

Jeśli Urząd Kultury Fizycznej i Sportu dołożył połowę pieniędzy potrzebnych na budowę hali widowisko-sportowej w parku Modrzewie, to inwestycja ta ruszy jeszcze w tym roku.

Koszt całkowity wybudowania hali w parku Modrzewie to ok. 12 mln. złotych. Władze miasta chcą aby UKFiS dołożył ok. 5,5-6 mln złotych.
     Inwestycja w parku Modrzewie została uwzględniona w Wojewódzkim Planie Rozwoju Bazy Sportowej. To główny warunek jaki musiał być spełniony aby władze miasta mogły liczyć na dotacje z UKFiS. Na razie miasto może liczyć na dotacje w wysokości 2 mln złotych.
     Budowa hali widowisko-sportowej w parku Modrzewie rozpoczęła się jeszcze w latach 80. Prace nadzorował Społeczny Komitet Budowy Hali, który złożonych był z elbląskich firm oraz władz miasta. Komitet uległ rozwiązaniu w 1990 roku, i budowa stanęła.
     Dzisiaj w parku położone są fundamenty oraz konstrukacja boczna. Jednak najprawdopodobniej część postawionych elementów budowli trzeba będzie rozebrać.
     Hala ma być dwukondygcyjna, z pełnym zapleczem socjalnym oraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przeznaczona będzie głównie dla gier zespołowych oraz tańca. Władze miasta liczą, że powstanie tam Centralny Ośrodek Szkolenia Tanecznego.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To wstyd by w mieście, które liczy ponad ok 130 tys. mieszkańców nie było hali z prawdziwego zdarzenia. Czy nikomu na tym nie zależy? Jak na razie stoją tam tylko słupy, które i tak wymagają gruntownego remontu. Mam pomysł. Kilka lasek trotylu i kłopot z głowy. Bo i tak nic z budowy by nie wyszło. Może nasze dzieci doczekałyby się rozpoczecia budowy, nie mówiąc już o zakończeniu.
Reklama