UWAGA!

Będzie bezpieczniej

Wczoraj (12 maja) zakończył się nabór wniosków do konkursu mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w ramach RPO Warmia Mazury 2007-2013. Dzisiaj (13 maja) rozpoczęła się ich ocena. Wyniki konkursu poznamy już w wakacje.

- Drogi na Warmii i Mazurach należą wprawdzie do najpiękniejszych, ale także do najniebezpieczniejszych, dlatego ten konkurs jest bardzo ważny – mówi Jacek Protas, marszałek. – W programie regionalnym mamy całą oś priorytetową, dotyczącą infrastruktury transportowej regionalnej i lokalnej, gdzie realizujemy projekty na łączną wartość 430 mln zł. Oprócz inwestycji drogowych, które są najważniejsze, potrzebne jest jeszcze zwiększenie ochrony na drogach. Mamy na ten cel 23,480 mln zł. Te środki mogą być przeznaczone na zakup sprzętu i środków transportu, służących ochronie dróg przed zagrożeniami i skutkami katastrof drogowych. O te pieniądze mogły się starać podmioty administracji rządowej.
     Do konkursu wpłynęły dwa duże wnioski. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie złożyła projekt na doposażenie jednostek policji w sprzęt transportowy i kontrolno-pomiarowy. Wartość projektu wynosi 7,29 mln zł. Jeszcze większy wniosek złożyła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie na ochronę głównych szlaków komunikacyjnych przed zagrożeniami i skutkami katastrof drogowych. Wartość projektu - 22 mln zł.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dokupic jeszcze wiecej radarów i ustawić w takiej odległosci zeby kierowca niemógł się rozpedzić lub narobić wiecej dziur w jezdniach wtedy jazda bedzie powolna no i bezpieczna a z róbcie konkurs jak załatać te dziury anie wyzucac pieniadze na koleine radary to kpina z kierowców nigdzie w zadnym panstwie niema tyle policji na drogach co u nas
  • a w jakim innym panstwie ty byles? bredzisz i powtarzasz tylko to, co na innych forach napisali podobni tobie malkontenci
  • pierdu, pierdu, a trzeba po prostu: - budowac wiecej drog szybkiego ruchu / pasy rozdzielone / - bardzo ostro karać za przekroczenie dozwolonej predkości. - budowac dodatkowe pasy, gdzie mozna np. 3 jak w Szwecji, byle tylko pasy bylyrozdzielone.
Reklama