[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie czy nie będzie?

 
Elbląg, Będzie czy nie będzie?
fot. arch, portEl

Miało być nowocześnie, z interaktywnymi ścianami i innymi urządzeniami na miarę XXI wieku. Jednakże z tego miasto musiało zrezygnować. Teraz po raz czwarty zostanie ogłoszony przetarg związany z budową restauracji w podziemiach Ratusza Staromiejskiego.

Przedmiotem zamówienia było wykonanie dostaw oraz robót budowlanych dla projektu pn. „Odbudowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu: Wyposażenie – dodatkowe zespołu gastronomicznego – restauracji z zapleczem” na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę Area Projekt z siedzibą w Gdańsku. Inwestycja ta była również wspierana przez fundusze unijne. Restauracja miała mieścić się na powierzchni 500 mkw. , a jej głównym atutem miały być ściany zmienione w pełni interaktywną przestrzeń za sprawą 36 ekranów bezszwowych, dwóch bezdotykowych (46-calowych) i innych urządzeń na miarę XXI wieku.
       Jednakże poprzednie trzy przetargi wykazały, że kwota, jaką miasto przeznaczyło na ten cel (900 tys. zł) jest zbyt niska, bowiem oferty przetargowe były o wiele wyższe.
       – Poprzednie przetargi dotyczyły zakupu wyposażenia restauracji, które miało zostać częściowo sfinansowane przez środki unijne. Jednakże wszystkie oferty złożone w ramach przetargów przekraczały kwotę jaką miasto mogło wyłożyć na realizację zamówienia. W związku z powyższym miasto zrezygnowało z wyposażenia restauracji i w tym zakresie oddało dotację unijną – informuje Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Obecny przetarg to zupełnie inny przedmiot, dotyczy dzierżawy powierzchni przez potencjalnego dzierżawcę. W obecnie przygotowywanym przetargu to potencjalny oferent będzie musiał wyposażyć restaurację ze środków własnych.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • władzuchna chce nas uszczęśliwić kolejnym MISIEM na miarę ambicji i możliwości władzuchny. Bar mleczny gdzie zupę, ziemniaki, mielony i buraczki za dwa euro na czystym stole serwują prosimy a nie cuda niewidy i inne pierdoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  Nienażarty(2013-09-12)
 • Racja w 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2013-09-12)
 • Dom publiczny na tym będzie interes a tak plajta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2013-09-12)
 • Nic z tego nie będzie, przy obecnym stanie portfeli mieszkańców każdy wynajemca splajtuje, dobrych lokali na starówce nie brakuje i też nie mają kokosów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2013-09-12)
 • Proponuje. .. kościół.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  nawiedzony(2013-09-12)
 • Po co nam te restauracje skoro ludzie nie mają pieniędzy w portfelach. Co za głupie myślenie. Temu miastu potrzeba zakładów pracy i to potężnych zakładów. Mamy Obwód Kaliningradzki, tam mieszkają bogaci Inwestorzy, może by ich przychylność pozyskać i zacząć coś POZYTYWNEGO i z SENSEM TWORZYĆ. a nie marnotrawić taką okazję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-09-13)
 • Po co restauracja w Ratuszu? Ratusz powinien służyć kulturze i tylko kulturze. W tym miejscu powinno się otworzyć coś dla twórców elbląskich - miejsce ekspozycji, spotkań, itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2013-09-13)
Reklama