UWAGA!

Będzie tymczasowa przeprawa dla zawodzian?

Elbląg, Aktualnie zdemontowana została kładka w ciągu ulicy Mostowej. Nadal dostępna jest kładka z ulicy Orlej
Aktualnie zdemontowana została kładka w ciągu ulicy Mostowej. Nadal dostępna jest kładka z ulicy Orlej (fot.AD)

Mieszkańcy Zawodzia nie będą odcięci od reszty miasta na czas przebudowy kładek na rzece Elbląg. Aktualnie zdemontowana została kładka w ciągu ulicy Mostowej. Nadal dostępna jest kładka w ulicy Orlej. Demontaż drugiej kładki nastąpi dopiero po ustanowieniu tymczasowego rozwiązania komunikacji pomiędzy wschodnim i zachodnim brzegiem rzeki.

Jedną z rozważanych propozycji jest wykonanie tymczasowej przeprawy dla mieszkańców przystosowanej do ruchu pieszego. W tej sprawie prowadzone są rozmowy. Drugim rozwiązaniem branym pod uwagę jest zabezpieczenie bezpłatnego transportu kołowego, kursującego z dużą częstotliwością szczególnie w godzinach szczytu, między Zawodziem a Starym Miastem, czy Placem Słowiańskim. O zmianach w organizacji ruchu mieszkańcy będą na bieżąco informowani.
       Pragniemy również raz jeszcze wyjaśnić, że z uwagi na dużo wyższe koszty oraz bardzo krótki czas realizacji inwestycji nie można najpierw budować jednego, a później drugiego mostu. Przypomnimy, że jest to zadanie finansowane ze środków unijnych i terminy realizacji są bardzo rygorystyczne. Ich niedotrzymanie grozi utratą dofinansowania.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I po co było tyle jęczenia w komentarzach do wcześniejszych artykułów? Bo zamiast pomyśleć albo poczekać na komunikaty UM wszyscy gębę drą i psy wieszają zawczasu. Ot to Polska cała!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaźmież(2010-11-09)
 • Jęczenie było potrzebne, bo widać ktoś z UM je przeczytał i się do tego ustosunkował.
 • Najlepiej most linowy. I lista obecności z UM do podpisu na drugim brzegu rzeki.
 • Jeśli będzie tymczasowa przeprawa tzn. , że warto było pisać. Jestem zadowolona mimo, że było wiele nieprzychylnych komentarzy pod moim artykułem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  autorka(2010-11-09)
 • Kampania wyborcza :)
 • RobertTurlej Dobra wiadomość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RobertTurlej(2010-11-09)
 • Narzekanie na wszystko to typowe dla plebsu z Elbląga
 • taka infomracja powinna zostac podana przez rozpoczeciem prac a nie po tym jak zawrzało w internecie; / no ale lepiej pozno niz wcale
 • Dokladnie tak jak powyżej. Widać Public Relations w UM szwankuje.
 • Rozwiązaniem jest tylko bezpłatny bus jeżdżący wahadłowo. Kładka napowietrzna będzie droga ( ktoś musi za nią zapłacić ), pontonowa nie nadaje się w trakcie zimy ( lód, kra ją zniszczy ). Interpelację w sprawie komunikacji z Zawodzia otrzymał Pan Prezydent wczoraj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławomir Kula(2010-11-09)
 • WojŁawrynowicz Do kaźmie. Piszesz:” I po co było tyle jęczenia w komentarzach do wcześniejszych artykułów” Przy budowaniu mostu Unii Europejskiej nikt nie jęczał i nie darł gęby i zbudowano w XX wieku za niski most, bez ścieżki rowerowej i przejścia dla pieszych. A po za tym czy mieszkańcy Elbląga z Zawodzia, nie zasługują na to by dostać informację, czego mogą się spodziewać w 2011 roku? Bo komunikat: „ Jedną z rozważanych propozycji jest wykonanie tymczasowej przeprawy dla mieszkańców przystosowanej do ruchu pieszego. W tej sprawie prowadzone są rozmowy. Drugim rozwiązaniem branym pod uwagę… ” Nie jest żadna informacją. To już dawno powinno być wiadome. Gdzie są radni z opozycji? Pozdrawiam. Plebs z Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-11-09)
 • WojŁawrynowicz Do Sławomir Kula. Ile razy stał pan w korku na Moście Tysiąclecia? Bo ja wiele razy. I gdzie będą odbywały się w Elblągu imprezy masowe w 2011 roku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2010-11-09)
Reklama