UWAGA!

Bezrobocie w liczbach

O około tysiąc osób powiększyła się od września ub. roku lista bezrobotnych w elbląskim powiecie. Pod koniec 2001 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu było zarejestrowanych prawie 22 tys. osób.

Według informacji PUP zdecydowana większość zarejestrowanych osób nie posiada prawa do zasiłku. Taki przywilej dotyczy tylko ponad 4600 bezrobotnych.
     Kłopot ze znalezieniem zatrudnienia mają przede wszystkim ludzie młodzi. Prawie sześć tysięcy osób ma mniej niż 24 lata. Trochę mniej osób jest zarejestrowanych w grupach od 25 do 34 i 35 do 44 lat. Stosunkowo mało jest bezrobotnych w wieku ponad 50 lat, a ponad 60 ma tylko 34 zarejestrowane osoby.
     Największą grupę bezrobotnych stanowią ludzie z wykształceniem zasadniczym zawodowym oraz podstawowych i niepełnym podstawowym - pond 15 tys., najmniejszą (613 osób) - osoby z wykształceniem wyższym.
     Przy 548 osobach zarejestrowanych w grudniu zakłady i pośrednicy pracy zgłosili tylko 159 ofert, wśród których 41 było przeznaczonych dla niepełnosprawnych oraz tylko jedna dla absolwenta.
     Najczęściej zgłaszanymi ofertami były m.in. sprzedawca, fryzjer, stolarz, czy przedstawiciel handlowy.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może zapowiadane na rok 2002 inwestycje rzędu 100 mln USD, które obiecuje pan Słonina, poprawia sytuację?
 • ciekawe z czego ci ludzie mają żyć (bez zasiłku). Kiełbasa wyborcza downo już się skończyła. ... jak można ludziom, którym nie złożono zadnej oferty pracy zabierać te nędzne grosze, bo co innego gdy ktoś odmawia podjęcia pracy zaproponowanej przez PUP-ę.nie ma pracy więc nie ma podatków i dalej - nie ma pieniędzy w budrzecie, ale Balcerowicz zawsze jest (44 tyś. zł. brutto miesięcznie na rączkę).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wielbiciel Leszka B.(2002-01-09)
 • To, ze stare miejsca pracy znikaja jest normalne. I dlatego trzeba stworzyc warunki, zeby mogly powstac nowe. Nie mozna jednak liczyc na to, ze te nowe miejsca stworza rzadowi aparytczycy. Gdyby oni byli tacy madrzy, to w mig by zostali milionerami.
 • JA KILKA ŁADNYCH LAT SZUKAŁEM PRACY. Ale nie radzę nikomu, kto chce ją znaleźć, żeby szukał przez PUP. To jest wręcz niemożliwe, a dlaczego?, to proste! Kto nie ma rodziny, znajomych! Trzeba przecież najpierw im pomóc , to jest normalne! A reszta nierobów niech łudzi się dalej!!!HA! HA! To nie moje słowa, a prawda jest taka! Kto naprawdę chce pracować to znajdzie ją!!!! U mnie się sprawdziło! Powodzenia kochani! Szukajcie na własną rękę! A PUP niech się ugryzie w d...!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aktywni(2002-01-10)
 • Będzie jeszcze gorzej,bo padają dwie firmy z Pasłęka, z których jedna (pana B.) zatrudniała ok. 100 Elblążan i robiła na rzecz ABB, a słyszałem, że kilka elbląskich też intensywnie zwalnia, tyle że po cichu. Te 100 mln to mrzonki i bełkot, z którego miejsc pracy nie będzie, tylko paru znajomych dostanie zlecenia !!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-10)
 • Panie "wielbicielu Leszka B." pan Balcerowicz nie ma 44 tyś. zł. brutto miesięcznie na rączkę, jak pan pisze, tylko 500 tysięcy miesięcznie, o czym pisała oficjalnie prasa. Wyobraźcie sobie ludzie, ilu takich "zapracowanych dla dobra kraju" pobiera podobne pensje od samej góry do szczebla gmin i będziemy wiedzieli, skąd się wzięła dziura budżetowa. Ci ludzie zatracili poczucie przyzwoitości i ciągną na potęgę kasę do siebie. A teraz mówią, że musimy wszyscy ponieść tego koszty. Podawanie tylko oficjalnych pensji z angażu jest bujdą dla "robaczków". Oczywiście z pana opinią poza tą kwotą w zupełności się zgadzam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-01-10)
 • BRAVO chociaz z czegos Elbląg slynie w Polsce, chociaż w jakimś rankingu miejsce zajmuje czołową lokatę lub jedna z czolowych w BEZROBOCIU, tak trzymac!!!;-(
 • Prezydent znowu tylko obiecuje , przecież wybory na wiosnę więc trzeba ludzi zmamić bezpodstawnymi obietnicami . Panie Prezydencie a pamięta Pan jak się Pan chwalił Daewoo w naszych zakładach ? i co ? powiem nie parlamentarnie "DUPA" , chyba czas pomysleć o odejściu to wy beton z SLD uśmiercacie to miasto , ale na pocieszenie dodam że Prawica rządziłaby jeszcze gorzej bo tam to same aparatczyki i oszołomy . Czy tak trudno ściągnąć raz w roku jednego inwestora ? a może Unia zabrania ? i nie mam tu na myśli tej z synonimem od niewoli w nazwie ! czas przekazać władzę młodym i samemu się rozliczyć z własnych dokonań - w prawdziwym demokratycznym kraju za wiele Pana decyzji zapłaciłby Pan a nie społeczeństwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Młody Lewicowiec(2002-01-10)
 • Te, Mlody Lewicowiec, zamiast politykowac, wez sie za robote. Najlepiej, zeby byla produkcyjna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bialo-czerwony(2002-01-11)
 • teraz jeszcze otworzymy trzy hipermarkety i bezrobocie osiągnie 50% gratuluje pomysłu panie prez.s lon ina ...jak ładnie wykończył pan to miasto
Reklama