UWAGA!

Teraz ja - Bilet godzinny, czyli jaki?

 Elbląg, Bilet godzinny, czyli jaki?
(fot. WS, archiwum portElu)

Jak wiemy, od jakiegoś czasu w pojazdach komunikacji miejskiej możemy zakupić bilety godzinne, zarówno ulgowe, jak i normalne. Bilet jest ważny przez godzinę od momentu zakupu.

Zaintrygowany tym tematem postanowiłem napisać wiadomość do Zarządu Komunikacji Miejskiej. Chciałem się dowiedzieć, co się dzieje w momencie, kiedy przesiądziemy się do innego pojazdu przed upływem godziny od zakupu biletu, a nasza podróż będzie przekraczała ważność czasową biletu.
       Odpowiedź otrzymałem następującą:
       „Bilet godzinny jest biletem czasowym, czyli ważność tego biletu wygasa po 1 godzinie od zakupu (zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Uchwały nr XXIV/674/2013 Rady Miejskiej w Elblągu).
       Umowę przewozu pasażer zawiera w momencie zajęcia miejsca w pojeździe i przez posiadanie ważnego dokumentu przewozu. W związku z powyższym w opisanym przez Pana przypadku kontynuacja podróży wiązałaby się z możliwością nałożenia opłaty dodatkowej. Byłaby ona nałożona zasadnie.
       Dopuszcza się uznanie reklamacji w tym zakresie w przypadku potwierdzonego nierealizowania przez pojazd, w którym znajduje się pasażer, zaplanowanego rozkładu jazdy (np w wyniku awarii pojazdu czy spóźnienia spowodowanego utrudnieniami w ruchu).”
       Jaki z tego wniosek? Należy pamiętać, że bilet jest ważny tylko przez godzinę od momentu zakupu. Czy jest to dobre rozwiązanie ? Według mnie nie, ponieważ jeżeli pasażer wsiądzie do pojazdu przed upływem godziny, powinien mieć możliwość kontynuowania jazdy bez konieczności zakupu dodatkowego biletu.
      
      
M66
Liczba publikacji: 21
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.9 7 31

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tylko żeby przejechać Elbląg z pętli do pętli wystarczy średnio 15-20 minut wiec po kiego aż godzina? Powinny być bilety 15 minutowe tańsze o 3/4 ceny biletu godzinnego. Nikt raczej nie jeździ co dzień od pętli do pętli a tylko podjeżdża z pkt A do pkt B a jak jeździ do pracy, szkoły to ma miesięczny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  Bruni(2013-12-05)
 • M66 czego nie zrozumiałeś w słowie godzina - 60 minut i tyle - pisać aby pisać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  cotons(2013-12-05)
 • w zasadzie to nie jest artykuł - a przytoczenie pisemnej odpowiedzi ZKM z infantylnym i nie logicznym komentarzem. ..
 • Jeśli bilet kończy się za 5 minut to chyba logiczne że nie wsiądziesz do autobusu jak chcesz jechać na zawadę z dworca
 • Ale denne te komentarze, artykuł jak artykuł. Nic szczególnego, kolejna porcja informacji z ZKM.
 • Bilet godzinny TYLKO w Warszawie w Gdańsku bo rozciągnięta miasta. A W ELBLĄGU??Komus się coś pomyliło i to dokładnie. Zacznijcie od bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców a nie wymyślacie.
 • Ten nowy tramwaj jest tyle czasu w Elblągu a czy już zaczął zarabiać na siebie. Czy już wozi pasażerów. Teaty, uczą się dopiero jak nim jechać. Żenada.
 • Za kasę wpompowaną w te dwa nowe/stare tramwaje rozsądni politycy zakupiliby dwadzieścia takich wozów bez remontu. Dokładnie tak jak zrobiło miasto Łódź lecz oczywiście przed wyjazdem na miasto zostały przejrzane technicznie przez swoich pracowników. W trakcie używania sukcesywnie przemalowywać oraz usprawniać na tyle ile potrzeba żeby były sprawne i bezpieczne. Widzimy kolejny raz, że naszym miastem rządzą ludzie nieodpowiedzialni i dlatego zastanawiam się jak długo jeszcze będziemy my mieszkańcy Elbląga musieli znosić takie i inne fanaberie naszych włodarzy.
 • A ja mam inne pytanie zawsze w środy o tej samej godzinie (zgodnie z rozkładem) jazdę autobusem nr 7 z punktu A do punktu B i z punktu B do punktu C. I niestety po raz kolejny autobus spóźnia się minimalnie 5 minut a maksymalnie 15 minut. Ciekawi mnie czy na bilecie jest jakiś numer kursu którym jadę bo już moja cierpliwość się skończyła i zamierzam złożyć stosowną skargę i jak tutaj mam udowodnić że mówię prawdę.
 • W Szczecinie z jednego osiedla na drugie (dwa przeciwległe skraje miasta) jedzie się 50 minut w Elblągu 20 (w korku) po co godzinny bilet ? ukryta podwyżka cen biletów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  zeTkaEss(2013-12-05)
 • a może by tak wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli dla kogoś nie ma bezpośredniego dojazdu, to kupując bilet godzinny w sumie zaoszczędza, gdyż nie musi wówczas kupować dwóch biletów jednorazowych? skoro nie rozumiesz takich biletów, to nie kupuj. ja korzystałem i byłem zadowolony.
 • umysł gimbusa nie rozumie bardzo prostego tekstu "bilet godzinny", czyli możesz godzinę od jego kupienia jechać, jak ci się czas kończy kup sobie następny, co tu rozumieć? proste jak budowa cepa ale jak widać nie dla każdego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  jjjds(2013-12-05)
Reklama