UWAGA!

Bliżej do lotniska w Szymanach

W piątek 14 listopada w Szymanach zostanie podpisana umowa, na mocy której firma European Business Partners stanie się posiadaczem pakietu kontrolnego w spółce Porty Lotnicze „Mazury – Szczytno”. To ważny krok do realizacji projektu bodowy portu lotniczego na Warmii i Mazurach, który jest jedną z najważniejszych inwestycji dla rozwoju regionu.

- Niedostępność komunikacyjna to największa przeszkoda w rozwoju gospodarczym regionu, dlatego naszym priorytetem jest poprawa stanu naszych dróg i budowa regionalnego lotniska – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – O porcie lotniczym mówi się od lat, ale dopiero teraz są pieniądze na jego zbudowanie i dopiero teraz udaje nam się zdobywać potrzebne decyzje, rozwiązania prawne. Mamy też inwestora, który z pomocą pieniędzy z regionalnego programu Operacyjnego chce zaangażować w to własne środki i widzi w tym przyszłościowo opłacalny interes. W połączeniu z poprawionymi drogami w kierunku Szyman, z wyremontowanym torowiskiem i odprawą graniczną możliwą także w Olsztynie zyskamy wreszcie regionalny port lotniczy.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No tak firma z Izraela właściciel żydek, każda afera gospodarcza w Polsce kończy się wyjazdem szefa do Izraela który nagle okazuje się mieć obywatelstwo tego kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak z Szyman(2008-11-13)
 • Najpierw żydki kupią sobie lotnisko a pózniej wykupią jeziora polski podatnik wybuduje im jeszcze drogi i infrastrukturę aby mogli się wygodnie przemieszczać bo jak ktoś sobie myśli że będzie mógł z Szyman polecieć do np. Londynu to jest durniem.
 • Do Londynu i nawet do NYC lub nawet Paryża jak sobie wynajmnie Gulfstreama Jet za 10.000 za godzinę hie hie hie zniżka 10 % dla ludzi z gminy ale (ŻYDOWSKIEJ) hie hie hie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OLSZTYN(2008-11-13)
 • Panie Jacek Protas!!! podpisuje Pan umowę z firmą która ma doswiadczenie ale nie w tym biznesie o który chodzi na lotnisku.
 • może i firma krzak, ale żeby nie skończyło się tak, że lotnisko będzie(z krórego elblążanie nie będą mieć żadnego pożytku)a przekop nie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lokalny patriota(2008-11-13)
 • A propos "a przekop nie": www.baltic-ukraine.com
 • A co z lotniskiem w Elblągu?
 • A kiedy zrobimy nasze elbląskie lotnisko? Były plany utworzenia betonowego pasa, do obsługi lotów biznesowych. Czy znowu Olsztyn ma nam to zabrać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2008-11-13)
 • Panowie każdy taki bisnes musi mieć uzasadnienie ekonomiczne jak by lotnisko przynosiło dobre dochody to dawno by ktoś to zrobił ale tak widocznie nie jest osobiscie sądze że Olsztynowi jest potrzebne lotnisko coś w sensie 3-miasta lub Poznania z dwupasmową drogą dojazdową którą z centrum miasta jedzie sie z 10 minut i jest też kolej lub dogodny autobus Lotnisko Szymany to prehistoria z lat 50 każda inicjatwya tam polegnie pamiętajcie że biznes porusza się helikopterami który może wysadzić bogatego człowieka wprost pod jego domem nad jeziorem po co mu lotnisko i opłaty za to ?.
 • Elblągowi lotnisko w Szymanach jest niepotrzebne. Bliżej jest do Gdańska.
 • a dlaczego nie lotknisko w katowicach lub krakowie ?!?!?
 • Lotnisko pod Szczytnem ma tyle wspólnego z Elblągiem co koń z koniakiem.
Reklama