UWAGA!

Boisko już się zieleni

 Elbląg, Boisko już się zieleni
(fot. WS)

Przy ul. Skrzydlatej trwa przebudowa i rozbudowa kompleksu sportowego MOSiR. Powstają dwa boiska: trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią, to drugie dodatkowo będzie miało instalację oświetleniową. Wszystko wskazuje na to, że wykonawca skończy tę inwestycję zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem.

Wykonawcą nowych boisk jest firma „Masters” ze Szczecina. Jak nam powiedział kierownik budowy Grzegorz Frącek, obecnie trwa przerwa technologiczna związana z położeniem sztucznej trawy. Prace idą zgodnie z ustalonym planem robót, z minimalnym poślizgiem związanym z panującymi od kilkunastu dni niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
       W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż słupów oświetleniowych. Potem nastąpi krycie nawierzchni betonowego boiska sztuczną trawą. Z kolei na boisku od strony ul. Skrzydlatej przygotowano i wysypano mieszankę ziemną, a następnie posiano na niej trawę, która już wyrosła i pięknie się zieleni.
       Całość prac ma być skończona do dnia 31 grudnia i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie, na dziś bowiem nie ma żadnego zagrożenia przekroczenia tego terminu. Dwa boiska będą gotowe do końca września, a następnie firma przystąpi do budowy i remontu trybun oraz zaplecza. Wkrótce więc mieszkańcy Elbląga będą mieli do dyspozycji ładny i funkcjonalny obiekt sportowy.
      

 


      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • chodzą plotki, że ktoś nie płaci wykonawcy tej inwestycji na czas?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-09-02)
 • Panie Sadowski nie wiem ile Panu zapłacił UM za ten tekst ale to jedna wielka bujda. tam nikt już nie buduje. Podwykonawcy się wynieśli bo UM zalega im 2 miliony. Trzeba było być na spotkaniu w minioną środę gdzie nikt z UM nie raczył przyjść a podwykonawcy skakali sobie do gardeł o kasę
 • a i jeszcze w temacie dziwnym trafem art pojawia się przed 23:00 w dzień kiedy media zaczęły wypytywać o ten stadion i co się wokół niego dzieje a miasto idzie w zaparte że wszystko jest ok a podwykonawcy mówią co innego jak i akty też. Wystarczyło być na comiesięcznym spotkaniu w tej sprawie w środę o godzinie 11:00 to by Pan wiedział jak jest a tak mydli Pan oczy ludziom. Portel spada na psy
 • informację o zejściu Wykonawcy z placu inwestycji w związku z niezapłaconymi fakturami na kwotę 2 mln złotych w poniedziałek potwierdzali anonimowo pracownicy MOSiR. pytany przez media Naczelnik Wydziału Sportu intensywnie zaprzeczał odgrywając urzędnicze zdziwienie skąd się takie informacje pojawiły na dziennikarskiej giełdzie. otóż z podległej panu Burkhardtowi instytucji oraz od przedstawicieli Wykonawcy.
 • I tak jest niestety w naszym mieście ze wszystkim inwestycja zaczęta a dla ludzi którzy ją wykonują to kasy nie ma to świństwo, wybory pokażą kogo wybierzemy ale napewno nie ta sama ekipa wam już podziękujemy.
 • w innych miastach robią po 10 boisk a we wsi elbląg nie mogą zmodernizować 2-3 WON STRARE GRZYBY NA BRUK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Balcerek(2010-09-03)
 • Ciekawski Mam na myśli slowa pewnej piosenki : "Tu na razie jest ściernisko. .. " To ściernisko pozostanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-09-03)
 • ja tu na razie widze zwykly trawnik. pewnie sie nada do wyprowadzania psow. nie mozna mowic ze szambo jest perfumeria, boiskiem mozna nazwac cos co ma bramki i infrastrukture wokol
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-09-03)
 • Ciekawski Taki sam los czeka boisko ,jak obiecana fontanne przy placu dworcowym : Minęło 2 lata ,a fontanny nie ma .A moze i kasa na nią zniknęla z RM Elbląg ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-09-03)
 • a czy bedzie trawiaste boisko do koszykowki?
 • Nie wiem kto tu zawinił z płatnościami, jedno jest pewne, że podwykonawcy którzy robią na tym boisku nie dostają żadnych pieniędzy, dlatego też wszyscy zeszli z roboty i od jakiegoś czasu nikt tam nic nie robi!!! Może UM skoro jest inwestorem zająłby się tą sprawą a nie pozwala na zniszczenie elbląskich firm, które tam pracują charytatywnie!!!No chyba że to oni są głównymi winowajcami, bo nie płacą???
 • podczas rządów Platformy przybyło 60 tys. urzędników, pracujący w administracji publicznej otrzymują średnie wynagrodzenie na poziomie 4 722 zł miesięcznie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  łał boisko(2010-09-03)
Reklama