UWAGA!

Browar sprzedany (aktualizacja)

 Elbląg, Browar w Braniewie przejął Van Pur
Browar w Braniewie przejął Van Pur (fot. Grupa Żywiec)

Urząd Ochrony Konkurenci i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie browaru w Braniewie przez Van Pur od Grupy Żywiec. - Strony deklarują wolę finalizacji transakcji jeszcze w tym roku - informuje Van Pur.     

List intencyjny w sprawie sprzedaży 100 procent udziałów w browarze w Braniewie obie strony podpisały 15 października. 9 grudnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na takie przejęcie. 

- Jesteśmy polską firmą  dynamicznie rozwijającą się w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Planujemy kontynuować działalność Browaru Braniewo oraz w pełni wykorzystać potencjał znanych i cenionych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. Browar Braniewo będzie naszym szóstym browarem – mówi Jagoda Iwańczuk, prezes zarządu Van Pur SA,cytowana przez portalspozywczy.pl

Zgodnie z przyjętą wieloletnią strategią rozwoju Van Pur realizuje aktualnie plany zakupu 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo sp. z o.o., praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze od Grupy Żywiec.

Wszystko wskazuje więc na to, że transakcja między obiema firmami dojdzie do skutku i w Braniewie nadal będzie warzone piwo, co oznacza że pracę utrzyma zatrudnionych tutaj około 80 osób. 

 

Aktualizacja z 21 grudnia: Dzisiaj oba koncerny podpisaly umowę o sprzedaży Browaru Braniewo, co oznacza że jego nowym właścicielem jest spółka Van Pur. Strony umowy nie zdradzają kwoty transakcji.

oprac. RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama