UWAGA!

Budowa baz informatycznych w regionie

Włodarze kilku szkół i uczelni z regionu podpisali umowy na budowę baz informatycznych w swoich placówkach. Skorzystają na tym szkoły w Olsztynie, Braniewie, Ostródzie, Morągu oraz Nowym Mieście Lubawskim.

Powiat nowomiejski podpisał umowę na wyposażenie laboratorium informatycznego w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Gmina Olsztyn zbuduje bazę laboratoryjno-dydaktyczną w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, a Olsztyńska Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, zmodernizuje swój Wydział Informatyki i Nauk Technicznych.
       Natomiast powiat ostródzki podpisał umowę dotyczącą modernizacji i doposażenia pracowni informatycznych w trzech szkołach powiatu. Podobne inwestycje czekają powiat braniewski, gdzie powstanie baza informatyczno-dydaktyczna w Technikum Informatycznym w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.
       Łączna wartość projektów wynosi prawie 2,5 miliona złotych.
      
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co nas to obchodzi?
 • I od tego należy zaczynać, aby zbudować realną strategię samorządu, firmy, gospodarstwa. Zapytajcie naszych animatorów życia codziennego, czy w ogóle wiedza o czym mówimy (piszemy)???? Loklane wszystkowiedzące władze nadal uprawiają radosną twórczość dla potrzeby chwili, tworząc smutną rzeczywistość, niczym sen idioty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-07)
 • Właśnie dlatego jest tak źle w całej Polsce. .. .Masz niestety rację. .. rośnie ta radosna twórczość oderwana od realiów. .. ale z atykułu wynika, że najważniejsze są pieniądze - myślę unijne - beznadziejnie wydane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kris_abc(2010-10-07)
 • Wymyślono dobry projekt: www.pbthawe.eu Podpisano umowę: www.forumszerokopasmowe.pl I już się robi: elblag.wm.pl Przypomnę tylko, ze to elbląska prawica uważała wydatki na sieć informatyczną za zbędne. Elbląg zaczął od fundamentów – od stworzenia dużej sieci, która zasięgiem obejmie miasto. Sieci miejskie są budowane przede wszystkim przez organizacje rządowe, samorządowe, akademickie, które potrzebują szybkiej i pewnej wymiany danych pomiędzy punktami w ramach miejscowości bez udziału stron trzecich co gwarantuje bezpieczeństwo danych. Info w artykule to po prostu info o niewielkich wydatkach, bardzo ważnych ze względów edukacyjnych. Elbląg realizuje coś naprawdę ważnego dla potrzeb samorządu, instytucji, szkół oraz z dostępem dla mieszkańców. Internauci też uprawiają radosną twórczość. Czerwony
 • coś Czerwony, jak zwykle konfabulujesz facet nad miarę. Jaka sieć, jaki program?? Jakieś smutne zalążki bo nawet nie początki tego powstały bez ładu i związku, tak jak trasy rowerowe Elbląga. I wszystko trwa zawieszone w próżni. To całe towarzystwo nie ma zielonego nawet pojęcia o sprawie - popytaj specjalistów z OPGK-a, a dowiesz się prawdy o tym całym przedsięwzięciu, które jest fikcją na papierze. Skąd można wzbudzić u ludzi, którzy w życiu nie byli na basenie chęć uprawiania pływania i podobnie z siecią komputerową wśród ludzi, którzy dotykali klawiatury może raz w życiu, przy automatach do gry.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-07)
 • Bazy danych to biblioteka. Żeby z niej skorzystać trzeba być w bibliotece. Sieć to droga do biblioteki bez wychodzenia z urzędu czy domu. Informatyka to słowo studnia – wszystko tam się zmieści. Ale w uproszczeniu to sieć, dostęp do bazy danych i program to obsługujący. Te sprawy żeby wszystko zadziałało powinny toczyć się równolegle. Zasugerowałeś w swojej wypowiedzi, że miasto w ogóle nie ma pojęcia o sprawach informatyki. Ja odbiłem piłeczkę. Pojęcie ma i realizuje bardzo poważny projekt. Tylko kilkanaście miast dysponuje siecią i to o wiele mniejszym obszarze działania. Jest to ważny projekt za kilkadziesiąt mln zł. Bazy też powinny być tworzone. Jak działa to co jest w OPGK- a nie wiem. Pewnie jest jak piszesz. Nic nie jest proste a jednoznaczne oceny mogą być nie do końca słuszne. Oprócz jednej - lokalne PO to porażka. PS Fama cie podrywa co chwila Panie Aborygen ciu ciu ciu a TY nic. Gamoń jesteś. Czerwony
 • Szlachetny i wielce zorientowany Czerwonoskóry - takie bazy we wszelkich odmianach proponowałem tym samym ludziom (czytaj samorządom) już w połowie lat dziewięćdziesiątych i nic, patrzyli na mnie jak na odmieńca i jak do tej pory jedynie akcje propagandowe. Co ma jednak PO do tej całej sprawy, to nie kojarzę - widzę, że już jak Nelly R sam sobie zadajesz pytani i sam na nie odpowiadasz? Idiota niezależnie od barw plemiennych zawsze tak samo wygląda, więc nie widzę związku. Źle trafiłeś, bo ja akurat tym zagadnieniem zajmuję się od wielu lat a miasto Elbląg jeszcze jest nawet, nie na początku drogi. Ale nasi milusińscy, łącznie jak widzę z tobą śpią w nogach i mówią, że na nich nie pada. Porażające zadowolenie z mizerii i ignorancji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-07)
 • Znam ludzi którzy od lat zajmują się różnymi zagadnieniami i wciąż robią te same błędy. Ale ciągle i niezmiennie mają wysokie mniemanie o swoich kwalifikacjach. Nie wątpię, żeś Aborygen zdeptał ścieżki do urzędów ze swoimi informatycznymi pomysłami i propozycjami tylko nie mam pewności czy urzędnicy durnie czy to może Twoje pomysły były warte rolki papieru toaletowego. Co ma PO do tej sprawy pytasz? Ano ma i to całkiem pozytywny udział Cytat ” Sieć szerokopasmowa w Elblągu jest przykładem realizacji Strategii Informatyzacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pieniądze unijne zdecydowanie przyspieszają jej wdrażanie - mówił Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego” podpisując umowę z Prezydentem. Ta realizacja to sukces i Prezydenta i Zarządu i Twojego guru. ( oj jak ciężko mi to pisać) I jest wdrażana. A o PO to ja zawsze źle tak jak prawica zawsze źle o innych - nawet jak inni mają sukcesy to PO i jej fani kłamią jak z nut. Czerwony
 • Towarzyszu Indianinie zaklinasz rzeczywistość stosując politykę faktów bezspornych. Co do sieci i baz danych nie przekonałeś mnie w niczym, bo faktem bezspornym jest problem nie funkcjonowania żadnego systemu gis-owskiego w przestrzeni samorządowej, a to jest podstawa i zarazem sprawdzian istnienia najistotniejszej bazy danych w mieście. Przerażający bezwład funkcjonowania ZBK i wielu innych instytucji samorządowych, może poza wodociągami i EPEC-em, które pokusiły się na stworzenie własnej bazy danych - przynosi nam wręcz katastrofalny obraz niewiedzy i nieznajomości tego, czym się zarządza. I jeśli to jest to, o co walczyliśmy to chyba masturbację pomyliłeś facet z Rewolucja Październikową. I może ja, nie jestem laureatem Nagrody Nobla, i nie tworzę rzeczy wiekopomnych, ale to w tym wypadku nie ma najmniejszego znaczenia w obliczu kompletnej zapaści inwestycyjnej i logistycznej tego miasta. I jeśliś nie jest świadom tego – to strasznie jest mi Ci żal. Ach i jeszcze jedno – Pan Nowaczyk nie jest dla mnie żadną wyrocznią – ot, w miarę rozsądny człowiek, poukładany ze sporą wiedza samorządową popartą wykształceniem. A każdy partyjny wyraz życia w tym kraju to standard towarzysza szmaciaka, który twoi atentaci stworzyli i pielęgnowali przez wiele lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-07)
 • Złośliwość - baz danych i moja nieuwaga. Oczywiście antenaci a nie atentaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-07)
 • Pierniczysz Aborygen. Ja we wszystkich moich komentarzach w tej sprawie twierdzę, że realizowany jest dobry projekt sieci informatycznej w Elblągu za niebagatelne pieniądze. I nic więcej. Uważam to za sukces. Coś ważnego się jednak w sferze informatyki dzieje czy zaczęło dziać. Nie odnoszę się do niczego więcej i nie opisuj mi tu działania ZBK. Czy ta inwestycja jest realizowana w mieście wg Ciebie i ma znaczenie, czy jej nie dostrzegasz bo nie pasuje do katastroficznej wizji miasta, którą od długiego czasu lansujesz. No wykrztuś z siebie – tak to jest dobra sprawa. Czerwony
 • Przypomina mi się artykuł sprzed ponad 8 lat www.portel.pl jak bardzo się wtedy ucieszyłem, że w Elblągu powstanie sieć informatyczna z prawdziwego zdarzenia... Jeśli Czerwony uważa to za sukces, chciałbym poczytać co uważa za porażki w tym mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czekający już 8 lat(2010-10-07)
Reklama