UWAGA!

Budżet Obywatelski

 
Elbląg, Budżet Obywatelski

Opiniowanie wniosków dobiega końca. Głosowanie elblążan, które wyłoni wnioski do realizacji, rozpocznie się 23 września.

Do 14 czerwca trwało zbieranie wniosków do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2014 rok. Wpłynęło 246 projektów, które należało poddać weryfikacji pod względem praktycznej możliwości realizacji zadania, formalno-prawnym, gospodarności, możliwości finansowych i technicznych, ustalano też orientacyjny koszt zadań. Te prace jeszcze trwają, a ich efekty poznamy w pierwszej połowie września, kiedy na stronie Urzędu Miejskiego opublikowane zostaną listy wniosków zaopiniowanych pozytywnie i negatywnie.
       – Do tego czasu z wnioskami muszą się szczegółowo zapoznać Prezydent i Wiceprezydenci – mówi Marta Doroz, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru Urzędu Miejskiego. – Pozytywnie zaopiniowane wnioski od 23 września do 14 października zostaną poddane pod głosowanie. Które z nich znajdą się w budżecie miasta na 2014 rok? O tym zdecydują mieszkańcy Elbląga, głosując drogą elektroniczną bądź za pomocą papierowych ankiet, o czym będziemy jeszcze Państwa sukcesywnie informować – kończy Marta Doroz.
       Ze szczegółowym harmonogramem wdrażania Budżetu Obywatelskiego można zapoznać się w „Niezbędniku pomysłodawcy”. Na naszej stronie zamieszczane są również na bieżąco postępy prac nad zwycięskimi inwestycjami z roku 2012.
      
      
Monika Borzdyńska, asystent w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama