UWAGA!

Bulwar, jakiego nie znacie

 Elbląg, Nabrzeże wschodnie prawie gotowe
Nabrzeże wschodnie prawie gotowe (fot. AD)

Po blisko trzech latach prac dobiega końca inwestycja związana z budową nowych mostów na rzece Elbląg oraz modernizacją wschodniego nabrzeża – od strony Bulwaru Zygmunta Augusta. Obecnie trwają procedury odbiorów technicznych. Bulwar nad rzeką wygląda imponująco. Zobacz zdjęcia.

To serial, którego elblążanie mają już serdecznie dość. Były niespodziewane zwroty akcji, opóźnienia, ale wreszcie są! Dwa nowe mosty! Pod koniec października 2012 roku udostępniono pierwszy, łączący ulice Studzienną i Orlą, wiosną tego roku ten w ciągu ul. Mostowej. Co prawda, mosty na przemian są zamykane dla pieszych, bo trwają odbiory techniczne, ale to już finisz więc da się wytrzymać.
       Cała inwestycja to dwie zwodzone kładki, ale i nabrzeże między nimi. Projekt zakładał bowiem jego przebudowę i modernizację od strony Bulwaru Zygmunta Augusta oraz przystosowanie do cumowania jednostek o zanurzeniu 2,5 m. Łączna długość nabrzeża ok. 215 m. 
W części wysokiej będą mogły cumować statki pasażerskie, w niskiej zaś mniejsze jednostki sportowe np. jachty, łodzie.
       - Trwają ostatnie prace wykończeniowe, rozpoczęto procedury końcowych odbiorów technicznych – informuje Anna Kleina z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Planowany termin odbioru końcowego całej inwestycji, tj. budowy dwóch mostów i nabrzeża to trzeci tydzień czerwca 2013 r. Inwestycja Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta) dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jest lepiej jak było ! Ale to nie jest riwiera ? A miejsca pracy za godne pieniądze są ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Pracujący w Norge(2013-05-24)
 • piknie jest teraz
 • Wszystko ładnie pięknie ale kiedy będzie otwarty parking przy barze "Tortuga" i dlaczego nie zmieniono tam nawierzchni to jest trochę bezsensu, wszystko między mostami ładnie pięknie ale jak robimy bulwar to moim zdaniem cały, a nie zostawiamy kawałek parkingu w starym dziurawym asfalcie. .. POZDRO DLA NISKAMISKA. PL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  CICHY6(2013-05-25)
 • Typowa propaganda sukcesu. Ładnie wygląda na zdjęciach a druga strona pozostała ruiną. To tak jak za komuny przed wizytą towarzysza sekretarza malowano elewacje od ulicy pozostawiając "syf" na podwórkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  wyborca(2013-05-25)
 • Żal serce ściska że tyle kasy zostało wywalone w miejsce tak odludne jak elbląska starówka. Sytuację można oczywiście zmienić udostępniając cały kwartał zajęty przez ogródek archeologiczny na BEZPŁATNE miejsca postojowe dla autokarów i samochodów osobowych. Wówczas niejeden turysta albo uczestnik katolickiego Nabożeństwa przespaceruje się po granitach i marmurach, może nawet skorzysta z okolicznych, licznych restauracji ? Czy macie odwagę zrównać z ziemią murki odzwierciedlające usytuowanie kamienic w których mieszkały matki hitlerowców ? W dzisiejszym Elblągu, mieście poszukującym swojej tożsamości to chyba mało prawdopodobne. Łatwiej jest zasypać średniowieczne fortyfikacje niż przestać smarować tyłek wazeliną unijnym niemieckim liderom. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Heronim Zabiełło(2013-05-25)
 • Jest ładnie czas na kolejny krok zastanawiam się tylko ile wytrzymają ławki i kiedy pojawią się pierwsze "dzieła sprayowców". Malkontenci opamiętajcie się. elblążanin.
 • Taki jakis dziwny, za bardzo "techniczny", mało zieleni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Smakoszynski(2013-05-25)
 • dziękujemy p. Słonina
 • Konkurencyjny łortal podaje, ze Grzegorz Nowacxyk marnie skonczył. Dostał prace na złomowcu prxy ul. Dojazdowej. Z tym złomiwcem, jako prexydeny, walczył nasłyał policje, Straz Miejska, kierował sprawy do sadu za brud i hałas. A teraz dostał tam prace za. .. 1600zł brutto. Niech teraz zobaczy jak ciezko zarobic na chleb.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Uchachany(2013-05-25)
 • Naprawdę bardzo ładnie :) Warto było pomęczyć się przez ten czas i poczekać :) Znając nasze elbląskie podejście do nowych rzeczy to zaraz ławki będą zdewastowane a na mostach i tych donicach pojawią się napisy młodych "artystów"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ploterek(2013-05-25)
 • Slonina zaplanowal a noawaczyk partaczyk nie potrafil nad tym zapanowac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Czytelnik_MOBI_11774(2013-05-25)
 • Trochę mało ławek, a te co widać są jakieś dziwne. No i brakuję podjazdów dla wózków są same schody, więc matka z wózkiem nie zejdzie nad rzekę, i tak samo inwalida na wózku też niżej się nie dostanie :( A tak szczycimy się usuwaniem barier architektoniczych w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Generallo(2013-05-25)
Reklama