UWAGA!

Był parking, będą mieszkania

 
Elbląg, Tak ma wyglądać budynek mieszkalny naprzeciwko szpitala (wizualizacja Atelier Hoffmann)
Tak ma wyglądać budynek mieszkalny naprzeciwko szpitala (wizualizacja Atelier Hoffmann)

Naprzeciwko szpitala wojewódzkiego ma powstać ośmiopiętrowy budynek mieszkalny. Nieruchomość, na której dotychczas funkcjonował parking, kupiła spółka deweloperska z Olsztyna.

Budynek ma powstać na działce na rogu ul. Królewieckiej i Częstochowskiej, naprzeciwko szpitala wojewódzkiego. - W budynku będzie znajdować się prawie 80 mieszkań i podziemny parking, nie przewidujemy funkcji usługowych – powiedział nam Tomasz Barjasz z TJ Group, spółki deweloperskiej zarejestrowanej w Olsztynie, która kupiła ten teren od innego prywatnego właściciela (pan Tomasz jest też wspólnikiem w spółce deweloperskiej z TJM Development z Mławy, stąd nasza wcześniejsza informacja o deweloperze z Mławy - red.). - W najbliższych dniach składamy wniosek do Urzędu Miejskiego o pozwolenie na budowę.
       Inwestor zapowiada, że budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestycja ma się zakończyć wiosną 2019 roku i nosić nazwę Korona Elbląga, a "Perłą w Koronie" ma być mieszkanie o powierzchni 117 m kw. z 60-metrowym tarasem z widokiem na... Trójmiasto. 
       Plan zagospodarowania przestrzennego tej części miasta przewiduje budowę na powierzchni ponad 1,7 hektara osiedla budynków wielorodzinnych.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama