UWAGA!

Była kamienica, mają być nowe budynki

 Elbląg, Na tej pustej obecnie działce mają powstać nowe budynki mieszkalne
Na tej pustej obecnie działce mają powstać nowe budynki mieszkalne (fot. Mikołaj Sobczak)

Przy al. Grunwaldzkiej, w miejsce zburzonej kilka lat temu kamienicy, mają powstać dwa nowe budynki z prawie 40 mieszkaniami. Inwestorem jest elbląska firma, która niedawno złożyła do ratusza wniosek o pozwolenie na budowę.

Kamienica z 1879 roku, która znajdowała się przy ul. Grunwaldzkiej 97, została rozebrana w lutym 2020 roku ze względu na jej zły stan techniczny. Działkę kupiła elbląska firma Elzambud, która planuje w tym miejscu budowę dwóch nowych budynków mieszkalnych. Niedawno złożyła do ratusza wniosek o pozwolenie na budowę.

- Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Elzambud" Sp. z o.o. wystąpiło z wnioskiem o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek A – 19 lokali mieszkalnych, budynek B – 19 lokali mieszkalnych (łącznie 38). Każdy z budynków ma 4 kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny. Zaprojektowano 8 miejsc postojowych zewnętrznych oraz 34 miejsca parkingowe w garażach podziemnych (17 w budynku A i 17 w budynku B) - łącznie 42 miejsca postojowe – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Kiedy miałaby ta inwestycja ruszyć i jaki jest termin jej zakończenia? - Dziękujemy za zainteresowanie przewidywana inwestycją. Informacji będziemy mogli udzielić niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Elzambud.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama