UWAGA!

Byłe koszary nie tak łatwo sprzedać

 Elbląg, Dwie działki po byłych koszarach czekają na nabywcę
Dwie działki po byłych koszarach czekają na nabywcę (fot. MS)

Na jednej z nich można znaleźć budynki z lat 70., na drugiej dawną akumulatornię z lat 50. Obie te działki są częścią byłych koszar przy ul. Lotniczej. Miasto wystawia je na sprzedaż po raz trzeci.

Działka, na której znajduje się dawny magazyn paliw i smarów, budynek przepompowni paliw, dwa mgazyny i warsztat, ma wielkość ok. 0,9 hektara. Stan wszystkich tych obiektów został opisany jako średni albo zadowalający. Za ten teren miasto chce 650 tys. zł. Druga działka liczy 0,25 ha i można na niej znaleźć budynek akumulatorni, zbudowany w 1954 r., który wymaga remontu. Ten grunt został wyceniony na 273 tys. zł.
       Nieruchomości nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To dokument, który określa przeznaczenie i warunki zabudowy tego terenu. Jego brak oznacza, że jeżeli potencjalny inwestor będzie chciał coś zbudować albo wykonać jakiekolwiek roboty, za każdym razem będzie musiał zwracać się w tej kwestii do miasta. Wszelkie decyzje w tej materii będzie podejmował prezydent.
       To już trzeci przetarg na te działki. Odbędzie się 24 kwietnia. Poprzednie dwa – przeprowadzone w czerwcu i październiku ub.r. - nie przyniosły efektu.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Po co sprzedawać zrobić obóz dla uchodźców i wyrwać grubą kasiorę z UE w końcu miasto jest poważnie zadłużone
 • Hej! Jednak to co sprzedano już zwróciło się z tym co zapłaciliśmy? Teraz czysty zysk ale jak niedojdy sprzedali najpierw najlepsze strategiczne kawałki przy torach za wcale nie wygórowaną cenę to kogo teraz dziwi obecna sytuacja? Hej milusińscy zaspani w ławach pobudka wiosna idzie pora na ożywienie na sesjach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Kat.Na.Idiotów(2016-03-09)
 • te tereny należy połączyć podziemnym drogowo-kolejowym tunelem z Modrzewiną, one wtedy nabiora wartości, czas rozpocząć studium wykonalności i zlecic badania geodezyjno-kartograficzno-geologiczne i sprzadzić plany, myślę, ze 100 milionów wystarczy na to wszystko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  planowacibudowac(2016-03-09)
 • Zdaje się, że tym terenem była zainteresowana Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pytanie czemu w temacie taka cisza? Czemu władze miasta olały ten temat? Inwestor sam przyszedł z propozycją!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Do_pomorskiego(2016-03-09)
 • Ja nie kupilbym bez planu zagospodarowania
 • zdaje się, że właśnie m. in. terenami po byłych koszarach na Lotniczej była zainteresowana Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Sami wyszli do władz Elbląga z inicjatywą (!) ściągnięcia do naszego miasta inwestorów, o czym portEl pisał w lipcu 2014 w artykule "Pomorze pomoże szukać inwestorów dla Elbląga". I co? I nic!!! Nikt nie podjął tematu: ani prezydent, ani radni (w tym opozycyjni i niezależni), ani elbląscy parlamentarzyści, ani lokalni dziennikarze, ani jakiekolwiek zrzeszenie przedsiębiorców. NIKT! A potem płacz, że inwestorzy się nie garną do naszego miasta, że płace niskie a bezrobocie wysokie, że brak perspektyw, że grunty inwestycyjne słabo się sprzedają, no ale jak może być, skoro przychodzi osiągająca spore sukcesy SSE i mówi: "chcemy ściągnąć tu inwestorów" i taka deklaracja trafia w próżnię. .. Szok!! No, chyba, że elbląskich polityków przeraziło słowo "Pomorska" - a nuż by się okazało, że Pomorska SSE choć może zaoferować inwestorom mniej niż szuwarowo-bagienna okaże się skuteczniejsza. .. .No ale po co robić Olsztynowi konkurencję, szuwarowo-bagienni partyjni baronowie elbląskich polityków byliby niezadowoleni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  jesiotr(2016-03-09)
 • kiepskiemu sprzedającemu, to jakoś nic nie wychodzi. ale jak trzeba było sprzedawać szwagrom atrakcyjne tereny w mieście to nie było problemu.
 • Uchodźców tam zamknac w obozie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  delfin 45678951(2016-03-09)
 • Kat. Na. Idiotów kup i inwestuj, bądź bogaty a nie pierdzisz że ktoś jesteś taki nierozgarnięty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Kat.Na.Katów(2016-03-09)
 • Zaorać całe zatorze i zasadzić drzewa a zamieszkały element wywieść na sybir.
Reklama