UWAGA!

Były kwatery, będzie nowoczesne Centrum

 
Elbląg, Kiedyś mieściły się tutaj kwatery służbowe strażaków
Kiedyś mieściły się tutaj kwatery służbowe strażaków (fot. WS)

Nazywany jest kopalnią wiedzy albo śmietnikiem, źródłem rozrywki, jest także przestrzenią, dzięki której można załatwić dużo spraw, zwłaszcza tych urzędowych, o wiele szybciej i prościej - bez Internetu ani rusz. Dlatego też powstaje Centrum Zarządzania Siecią Miejską, które ma m.in. ułatwić powszechny dostęp do sieci. Jednym z jego elementów jest trwający od kilku tygodni remont części budynku przy ul. Orzeszkowej, który należy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. 

W bryle budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu od kilku tygodni trwa remont. Od strony ul. Orzeszkowej realizowane sa prace związane z budową Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu. Ma ono zapewnić powszechny, szybki i łatwy dostęp do Internetu, a także zwiększyć wykorzystanie technik informatycznych w gospodarce, sektorze publicznym oraz sferze społecznej. 
       W części budynku, o którym mowa jeszcze kilka lat temu mieścił się Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Elblągu, były też kwatery służbowe strażaków. Obecnie miejsce to przechodzi dużą zmianę zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu.
       Z informacji jakie uzyskaliśmy z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg wynika, że projekt pod nazwą „Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” obejmuje wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Orzeszkowej 2 w Elblągu, w tym przebudowę pomieszczeń dla Centrum Zarządzania Siecią Miejską, wykonanie instalacji systemów wspomagających funkcjonowanie centrum oraz dostawę systemu zarządzania siecią. Zadanie to jest kontynuacją działań podjętych przez władze samorządowe w ramach inwestycji „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu”, której realizacja zakończyła się pod koniec 2010 r. Projekt ten w 70 proc. jest dofinansowany środkami unijnymi  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013. 
       Prace remontowo-budowlane w tym obiekcie wykonuje elbląskie przedsiębiorstwo Elzambud, a termin zakończenia robót budowlanych planowany jest na 15 października br. Ponadto trwa przygotowanie procedury przetargowej na wyposażenie Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu w ramach ww. projektu. Zakończenie rzeczowe realizacji projektu planowane jest na dzień 31 marca 2014 r. - dodają urzędnicy z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg w Elblągu.
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak przy okazji dwa pytanka do kompetentnych: czy to będzie tzw. serwerownia ? gdzie w Elblągu są serwery bo były głosy że serwery będą przenoszone do budynku Parku Technologicznego ? Hero.
 • serwery sa u Wilka w domu (w piwnicy). Wszystko ogarniete.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  zajonc(2013-08-13)
 • Takie informacje ze wzgledow bezp. Nie sa rozglaszane
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Czytelnik_MOBI_71840(2013-08-13)
 • no to porozmawiajmy trochę: w Gdańsku i Olsztynie gdy wjeżdżam na parking hipermarketu mój telefon wyświetla że znalazłem się w zasięgu sieci G3 (trzeciej generacji, ostatnio nawet chyba czwartej generacji). W Elblągu takie komunikaty na razie nie pojawiają się. Co panowie na to ??? Hero
 • To taka sieć tylko dla administracji Państwowej. Pytanie kiedy będzie do niej większy dostęp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Andrzej12345(2013-08-13)
 • Łomój bosze, PRISMa nam budujo!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  EdwardSnowden(2013-08-13)
 • Do Hero: a my chcielibysmy aby Hero wjechał na parking hipermarketu czy czegokolwiek innego w Olsztynie po to aby juz stamtąd do Elblaga nie powrócic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BEZŚCIEMproszę(2013-08-19)
Reklama