UWAGA!

Były szklarnie, będą mieszkania

 Elbląg, Działka przy ul. Sadowej ma powierzchnię 2,5 hektara
Działka przy ul. Sadowej ma powierzchnię 2,5 hektara (fot. Michał Skroboszewski)

W drugim półroczu ratusz ma ogłosić przetarg na sprzedaż działki przy ul. Sadowej, którą zajmowało dotychczas gospodarstwo ogrodnicze Zarządu Zieleni Miejskiej. Miasto chce je sprzedać deweloperom pod budowę mieszkań.

Szklarnie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Sadowej przez lata były nieodzowną częścią krajobrazu ulicy Sadowej. W 2014 roku je rozebrano, a całe gospodarstwo zostało przeniesione do nowej bazy w Gronowie Górnym, gdzie już wcześniej mieściła się szkółka ogrodnicza. Od tego czasu dwuipółhektarowa działka przy ul. Sadowej stoi pusta, ale – jak się dowiedzieliśmy – jest przygotowywana przez urzędników do sprzedaży, mimo że nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego.
       - Nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową z dopuszczeniem usług towarzyszących funkcji mieszkaniowej. Zabudowa nastąpi w oparciu o wydaną przez prezydenta Elbląga decyzji o warunkach zabudowy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego. - Nieruchomość będzie zbywana w drodze przetargu nieograniczonego. Wszczęta została procedura przygotowania nieruchomości do zbycia. Planowany termin rozstrzygnięcia przetargu – drugie półrocze 2016 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama