UWAGA!

Centrum Informatyczne: Coś się rusza?

- W ciągu najbliższych dni podpiszę zarządzenie w sprawie przekazania Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej budynku przy ul. Wojska Polskiego - zapowiedział wojewoda warmińsko-mazurski, Stanisław Szatkowski.

W pomieszczeniach dawnego Urzędu Wojewódzkiego ma się znaleźć siedziba istniejącego od października wydziału informatycznego PWSZ i projektu pod nazwą Centrum Informatyczne.
     Sprawa przejęcia przez uczelnię części budynku ciągnie się jednak od wielu miesięcy, bo obiekt podlega ministerstwu spraw wewnętrznych, które najpierw musiało wyrazić zgodę na zmiany. Od kilku tygodni zgoda - po długich zabiegach m.in. ze strony uczelni i władz miejskich - już jest, teraz potrzebne jest zarządzenie wojewody, które upoważni Zarząd Miasta Elbląga do przekazania połowy budynku w ręce uczelni (jak zapewnia Urząd Miejski, mają na tym nie stracić urzędnicy pracujący przy Wojska Polskiego). Wojewoda Szatkowski, podczas wizyty w Elblągu obiecał, że na potrzebny dokument nie trzeba będzie długo czekać.
     Prezydent Elbląga Henryk Słonina zapewnia z kolei, że z rozmów z marszałkowskimi władzami województwa wie, że mimo cięć w tegorocznych kontraktach wojewódzkich znajdzie się milion złotych na adaptację pomieszczeń po Urzędzie. Przetarg na wykonanie prac ma być rozstrzygnięty do wakacji; wtedy też rozpoczną się prace remontowe.
     - Wszystko będzie gotowe na początek nowego roku akademickiego - usłyszeliśmy.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Znajdzie się milionik. Będzie co przecinać po wakacjach. Wybory coraz bliżej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student(2002-04-04)
 • Fajnie. Zawsze to bliżej niż na Grunwaldzkiej. Przynajmniej dla mnie. Choć dojazd też kiepski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dragon(2002-04-04)
 • No te milion to na remont, a gdzie sprzet. Chyba, ze PWSZ ma juz cos. A moze by sie PWSZ pochwalila, jaki ma sprzet informatyczny.
 • UE: sprzet PWSZ ma nie taki jak Wy na zachodzie... Wasze niemieckie super komputery nie dla plebsu. wiec studenci uczą sie na atari...jest nawet chyba tez jedno commodore...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  harcerzyk(2002-04-04)
 • To nie mozna bylo wydzielic czesc z tego 1 mln i kupic sprzet komputerowy? Na pewno Alstom Power Ltd dorzucilby 1 licencje AutoCad Mechanical wersji 6. Jestem pewny, oni sa szczodrzy.
Reklama